Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на «ФОМА в Україні», про це сказав єпископ Ладанський Феодосій (Марченко), відповідаючи на питання, чому Православна Церква забороняє називати тварин іменами святих.

«Поняття імені сакрально в традиції Православної Церкви. Коли людині дається ім'я, то цей акт освячується молитвою і Божим благословенням. Зі згадкою імені відбувається таїнство Хрещення, яке відкриває для людини нову реальність життя у Христі.

І в подальшому ім'я стає частиною молитви у всіляких священнодійствах по відношенню до людини. Зрештою, наші імена будуть внесені в Книгу Життя після загального Страшного суду: «Однак тому не радійте, що духи вам коряться, але радійте тому, що імена ваші написані на небесах» (Лк. 10:20)», - пояснив єпископ Феодосій.

Він вважає, що таким чином, рівень сакрального не зводиться до рівня побутового, і честь, що віддається людині як образу і подобі Божій, стає винятковим надбанням конкретної особистості, яка створена для Вічності, на відміну від тварини.

«З іншого боку, наречення ім'ям святого відбувається з метою наслідування йому і отримання його допомоги в земному житті, що по відношенню до будь-якої тварини теж є абсурдним. В деякій мірі це навіть богохульство і неповага до імені святого як подвижника, який життя своє поклав для того, щоб здобути благодать Святого Духа», - зазначив владика.

Популярні новини зараз

Зірка "Жіночого кварталу" Лера Товстолес розкрила закулісся "весілля" Лесі Нікітюк: "Боже, наречена"

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

На завершення, єпископ Феодосій нагадав, що недаремно відсутня традиція називати людину ім'ям Божої Матері, «що теж по-особливому підкреслює шанування Пресвятої Богородиці в середовищі віруючих людей».