Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на «ФОМА в Україні», про це сказав єпископ Ладанський Феодосій (Марченко), відповідаючи на питання, чому Православна Церква забороняє називати тварин іменами святих.

«Поняття імені сакрально в традиції Православної Церкви. Коли людині дається ім'я, то цей акт освячується молитвою і Божим благословенням. Зі згадкою імені відбувається таїнство Хрещення, яке відкриває для людини нову реальність життя у Христі.

І в подальшому ім'я стає частиною молитви у всіляких священнодійствах по відношенню до людини. Зрештою, наші імена будуть внесені в Книгу Життя після загального Страшного суду: «Однак тому не радійте, що духи вам коряться, але радійте тому, що імена ваші написані на небесах» (Лк. 10:20)», - пояснив єпископ Феодосій.

Він вважає, що таким чином, рівень сакрального не зводиться до рівня побутового, і честь, що віддається людині як образу і подобі Божій, стає винятковим надбанням конкретної особистості, яка створена для Вічності, на відміну від тварини.

«З іншого боку, наречення ім'ям святого відбувається з метою наслідування йому і отримання його допомоги в земному житті, що по відношенню до будь-якої тварини теж є абсурдним. В деякій мірі це навіть богохульство і неповага до імені святого як подвижника, який життя своє поклав для того, щоб здобути благодать Святого Духа», - зазначив владика.

Популярні новини зараз

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

У чернігівській частині "Десна" знайшли мертвим військового: що сталося з 23-річним хлопцем

52-річна Дженніфер Еністон з "Друзів" згадала свою красу в молодості і розплакалася: "Всі такі..."

Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська втратила дитину через лікарську помилку: "Довели напівмертву до пологів"

Показати ще

На завершення, єпископ Феодосій нагадав, що недаремно відсутня традиція називати людину ім'ям Божої Матері, «що теж по-особливому підкреслює шанування Пресвятої Богородиці в середовищі віруючих людей».