У Києво-Печерській лаврі, на території Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККІМ), відбулися святкові заходи Української Православної Церкви до Дня захисту дітей.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, на фінальний гала-концерт фестивалю-конкурсу «Великодні дзвіночки» прибули понад 200 дітей з усіх куточків України.

Вихованці недільних шкіл брали участь у конкурсі в трьох номінаціях: театральне, хорове та художнє мистецтво.

Велика благодійна акція УПЦ
Велика благодійна акція УПЦ

Глядачами гала-концерту стали діти, позбавлені батьківського піклування, з обмеженими фізичними можливостями, діти з малозабезпечених сімей та діти учасників ООС.

Популярні новини зараз

Схопив кота за шкірку - відразу з ним попрощався: чому не можна цього робити і які важкі наслідки чекають пухнастика

Микита Джигурда на шоу Максима Галкіна згадав про своє коріння та заговорив солов'їною: "Не помре дух України"

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

Також відбулося нагородження священиків УПЦ, які несуть послух соціального служіння.

«Діти з усієї України надсилали на конкурс відео своїх виступів. Брали участь понад 200 колективів: це театральні і хорові виступи. Також в рамках фестивалю проходив конкурс малюнка. Сьогодні відбувся гала-концерт фестивалю. Виступи хорових колективів і три театральних виступи, присвячені Воскресінню Христовому», - розповів голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань протоієрей Сергій Екшіян.

На сцені фестивалю фіналісти конкурсу виконали для глядачів хорові твори, що прославляють Воскресіння Христове.

«Є багато способів прославлення нашого Господа, але саме спів дає нам можливість зробити це так, як роблять самі ангели. У Святому Письмі сказано: Співайте Богові вашому. І, дійсно, ми знаємо, що ангели прославляють Господа саме співом. У ці пасхальні дні ми радіємо Воскресінню Христовому і показуємо всій нашій державі, що церковна Україна має таланти. Діти, які взяли участь в цьому фестивалі, вони наше майбутнє: церковне і державне майбутнє. І кожен з них не просто учасник, а свідок зростання церковного життя України. Цей фестиваль показує, що у нас є не просто таланти, а церковні таланти. Наш народ дуже талановитий, а церковний спів - візитна картка України», - зазначив ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр (Стойчев).

Велика благодійна акція УПЦ
Велика благодійна акція УПЦ

«Ми хотіли, щоб діти з недільних шкіл приїхали до Києва, побачили святині Києва, а головне - могли поспілкуватися один з одним. Тут діти з Волині, Одеси, Західної України. Сьогодні вони мають можливість спілкуватися в Лаврі і показати свої таланти», - додав ректор КДАіС.

Як зазначив ректор Національної академії культури і мистецтв Василь Чернець, учасники фестивалю вже в недалекому майбутньому, мають шанс стати студентами одного з кращих вузів України, який знаходиться на території Києво-Печерської лаври.

«Напередодні Міжнародного дня захисту дітей ми приймаємо 200 прекрасних талановитих дітей. Я сподіваюся, що ці діти - учасники фіналу фестивалю, в майбутньому будуть нашими студентами. Ми з радістю приймемо їх в нашій академії. У нас одна з кращих академій мистецтв в Європі. За рейтингом ЮНЕСКО ми посідаємо одне з перших місць серед вузів мистецтв України. Ми хочемо, щоб українські талановиті діти вчилися в нашій академії», - сказав Василь Чернець.

Також ректор академії звернувся зі сцени і до самих дітей.

«Любіть Бога, любіть Україну, робіть добро! Один із класиків сказав: краса врятує світ. Хороші слова, але я думаю, що добро врятує світ. Добро. Адже Бог є уособленням добра. Робіть добро один одному і нехай вам допомагає Бог», - побажав Василь Чернець.