Так, державна «Укрзалізниця» втратить до 3 млн тонн вантажів (10% вантажного обороту), а в грошах буде втрачати по півмільярда гривень на місяць. Але ж вона і так знаходиться в жалюгідному стані: збиток за 2020 рік – 12 млрд грн, при тому, що у компанії десятки мільярдів дорогих кредитів. Про це йдеться в матеріалі " монопольні ігри: навіщо порт "Південний" вдарив по «Укрзалізниці»?" на сайті Обозреватель.

Як відомо, морський порт "Південний" загруз у збитках: перевалка руди на підприємстві обвалилася більш ніж в 16 разів, коли російську руду, раніше поставляється на» південний", почали перевалювати через відкритий в 2020 році російський термінал.

Але замість того, щоб шукати нових партнерів і нарощувати обсяги перевалки української руди, екс-директор порту Сергій Ковшар пішов на монопольну змову з приватним терміналом ТІС, і зажадав від українських експортерів розподілити обсяги руди між цими двома компаніями 50/50. При цьому до тих пір, поки експортери не підуть на ці умови, перевалку руди в портах просто припинили. А те, що що ці дії заженуть "Південний" у ще більші збитки, Ковшар ігнорує, пише видання.

"Ситуація виглядає так. Пану Ковшару дуже подобається прибуткова посада директора морпорту "Південний". Він всіма силами хоче її зберегти і тому намагається бути зручним для партнерів з "ТИС", у яких зв'язки і вплив в Києві. До того ж, партнери з «ТІС» можуть відкотити комісійні за клієнтів, які зусиллями Ковшара пішли з «Південного» В «ТІС», - пояснюють журналісти.

Раніше президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що зупинка перевалки руди обернеться для державних підприємств мільйонними втратами. Так, збитки для портів складуть понад 80 мільйонів гривень щомісяця, для УЗ - понад 300 мільйонів гривень на місяць. А оскільки надходження від експорту залізної руди становлять 10% від усього експорту країни, то Україна втрачатиме щомісяця мінімум 300 мільйонів доларів.

Популярні новини зараз

Катерина Репяхова згадала важкі часи до заміжжя з Віктором Павліком: "Я могла мало"

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Андрій Джеджула проговорився, чим займається після розлучення з дружиною : "Всіх без розбору"

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Показати ще

Як відомо, міністр інфраструктури Олександр Кубраков 28 травня звільнив Сергія Ковшара з посади в.о. директора. У ЗМІ це рішення пояснили " чищенням корупціонерів у підзвітних йому відомствах», адже Сергій Ковшар є фігурантом кримінальних проваджень НАБУ.