Запровадження реформи стимулюючого тарифоутворення (RAB-тариф) з початку 2021р робить сферу розподілу вигідною і операторам системи розподілу електроенергії, і споживачам, оскільки для компаній встановлюються показники якості роботи та санкції за їх невиконання.

Крім того RAB-тариф сприяє приватизації обленерго. Таку думку висловив Артур Огаджанян, партнер компанії-аудитора, яка входить до «великої четвірки» Deloitte.

Артур Огаджанян заявив, що RAB-тариф спрямований на те, щоб зробити діяльність з розподілу електроенергії вигідною і операторам системи розподілу, і споживачам: «Оператори зобов'язані забезпечити якість послуг, до чого їх спонукають як фактори заохочення за дотримання заздалегідь відомих планових показників, так і санкції за їх порушення».

Експерт підкреслив, що система регулювання стає набагато більш прозорою та прогнозованою для компаній, тому що встановлюється на певний відомий період.

Крім того, експерт компаній- аудиторів «великої четвірки» Deloitte підкреслив, що досвід спілкування з іноземними інвесторами, потенційними покупцями державних акцій компаній обленерго, показав, що впровадження стимулюючого ціноутворення розглядалося ними як обов'язкова умова їх участі в приватизаційних конкурсах.

Популярні новини зараз
Захід боїться повернення Криму: буде важка битва, у путіна може зірвати дах 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше" ПриватБанк попередив власників кредитних карток про зміни: набули чинності нові умови Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий"
Показати ще

«Систему стимулюючого регулювання точно можна розглядати як фактор, що сам по собі робить державні обленерго більш інвестиційно привабливими», - наголосив Огаджанян.

Раніше, Артур Огаджанян підкреслив, що порівнювати оцінку регуляторної бази активів з «приватизаційними» оцінками – некоректно, оскільки вони проводились за різними методиками.