Виконуючий обов’язки керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук провалив співбесіду щодо відповідності критерію доброчесності для зайняття посади повноцінного голови САП.

Про це повідомляє видання "Закон і бізнес" з посиланням на трансляцію співбесіди на каналі конкурсу на Youtube.

Як стало відомо під час трансляції співбесіди на каналі конкурсу у Youtube, до комісії надійшла велика кількість скарг від різних організацій, адвокатів щодо недоброчесності кандидата.

Особливо резонанс викликали кілька питань до кандидата, до прикладу підписання ним листа щодо підтримки його керівника Назара Холодницького (так звані "акваріумні плівки"), отримання премій у розмірі 100—160%, у тому числі після підписання Грищуком відповідного листа.

Окрім того сумніви щодо доброчестності викликало недекларування квартири в Тернополі, якою володіє з 1996 році, однак про наявність якої він начебто дізнався лише минулого року. Також вказівки своїм підлеглим не вказувати прізвище Гладковського в процесуальних документах, що подаються до суду в справі щодо розкрадань в «оборонці», розголошення службової та таємної та інше.

Популярні новини зараз

Анатолій Анатоліч показав, у кого найдовший, дружина не здогадувалася: "Рекорд?"

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

"Зайка" Юлія "повернулася" до Міші Заливако після фіналу "Холостяка": "Проявив турботу і увагу"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

Кандидат Грищук набрав лише 3 голоси із 7 присутніх членів комісії. За нього проголосували 2 представники від Ради прокурорів України Драго Кос та Роман Куйбіда і представник від Верховної Ради В’ячеслав Навроцький.

В одного з членів конкурсної комісії, обраного від РПУ, Драго К, який підтримав кандидатуру Грищука, як виявилося, був наявний конфлікт інтересів. Адже на минулому тижні міжнародний представник мав онлайн зустріч із кандидатом. Цей факт Кос не приховував і озвучив на початку обговорення кандидатури. Грищук це підтвердив, але ні один, ні другий не дали чіткої відповіді щодо мети зустрічі, обмежившись лише поясненням, що тема зустрічі мала робочий характер, на якому обговорювалися питання НАБУ, ВАКС.

Нагадаємо, на початку 2021 року Максим Грищук незаконно, за твердженням адвокатів, двічі скасовував правочинне рішення старшого прокурора групи прокурорів у справі "Роттердам+". Попри те, що ВАКС тричі підтвердив обґрунтованість дій прокурора у цій справі, Грищук з інтервалом у два дні приймав рішення про скасування його законних рішень.