Рішення українського уряду ввести акцизний податок на електроенергію з відновлюваних джерел остаточно порушить умови меморандуму з іноземними інвесторами.

Про це заявив представник турецького будівельно-енергетичного холдингу GURIS Лоїк Лерміньо.

"Це порушення меморандуму, який був підписаний. Якби хоча б меморандум був дотриманий за всіма іншими параметрами, якби це було одне. Це не просто порушення, а порушення зверху інших порушень», - повідомив Лоїк Лерміньо.

За його словами, це нехтування меморандумом спричинить нові позови в міжнародні арбітражі проти української держави.

"То чим тоді був цей меморандум, якщо повернулися до того ж, що і гроші не платимо, і податки збільшуємо... Це будуть суди, арбітражі і всі інші заходи впливу», - скасував топ-менеджер турецької компанії.

Популярні новини зараз

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

Тоня Матвієнко видала, як "запала" на одруженого Арсена Мірзояна: "10 років кохання"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

Показати ще

Нагадаємо, наприкінці квітня іноземні інвестори ініціювали перший міжнародний арбітраж проти України через порушення урядом своїх зобов'язань.

Аналогічні позови проти України готують ще до 10 інвесторів в «зелену» енергетику України.

2 червня Кабінет міністрів подав проект закону Про введення акцизного податку на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії.

За інформацією НБУ, на тлі кризи в «зеленій» енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну в 2020 році склав $ 868,2 млн, тоді як в 2019 році чистий приплив склав $ 5,86 млрд.відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року.