Держекоінспекція спільно з Департаментом захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України працюватимуть над запобіганням екологічним порушенням. Для цього підписано Меморандум про співробітництво між державними органами.

«Сьогодні підписав Меморандум про співробітництво між Держекоінспекцією та Департаментом захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України. Цей підрозділ займається оперативно-розшуковою діяльністю з метою попередження злочинів, які загрожують громадській безпеці. Серед них – забруднення середовища, аварійні ситуації на промислових і комунальних об’єктах, що можуть призвести до погіршення стану довкілля», - пояснив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Він зазначив, що Меморандум закріплює оперативний обмін інформацією про факти екологічних порушень між Держекоінспекцією та Департаментом захисту інтересів суспільства і держави. Таким чином, Нацполіція, отримуючи дані від ДЕІ, зможе розпочинати розслідування ще до того, як порушення призвело до негативних наслідків для довкілля.

«У разі відкриття кримінальних проваджень будемо наполягати на залученні інспекторів. Вони зможуть провести якісну екологічну експертизу, яка буде використана для розрахунку збитків за порушення. Крім того, результати обстеження, здійсненого Держекоінспекцією, - один із важливих доказів у суді», - додав Андрій Мальований.