Світовий банк веде переговори з Кабінетом Міністрів щодо ситуації з порушенням зобов’язань України перед інвесторами в відновлювані джерела енергії.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

«Віце-прем’єр України Любченко заявив, що обговорював питання альтернативної енергетики з головою світового банку, і наголосив, що питання зобов’язань, взятих на себе по альтернативній енергетиці, розглядається як першочергове», - зазначив нардеп.

За його словами, міністр енергетики Герман Галущенко запевняє, що працює над вирішення погашення заборгованості.

Гончаренко наголосив, що ситуація в секторі «зеленої енергетики» критична, і через бездіяльність уряду міжнародні інвестиційні фонди офіційно згортають співпрацю з Україною.

Популярні новини зараз

Горбунов після зустрічі з Катериною Павленко з Go_A зібрався на Євробачення: "Голос є!"

Володимир Дантес застряг у кріслі й насмішив Надю Дорофєєву: добре відгодувала

"Холостячка" Мішина відгуляла весілля: "Гірко молодим!"

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

«Досі нічого не зроблено і борги не виплачені. Натомість в нас вже є заява скандинавських компаній, що вони зупиняють будь-яке інвестування в Україну», - наголосив нардеп.

Нагадаємо, 3 червня уряд подав проект закону про введення нового податку на «зелену» енергію. Того ж дня один із найбільших інвестиційних фондів Скандинавії NEFCO оголосив про зупинку інвестицій в Україну через таке рішення Кабміну.

Наприкінці квітня іноземні інвестори ініціювали перший міжнародний арбітраж проти України через порушення урядом своїх зобов'язань.

Аналогічні позови проти України готують ще до 10 інвесторів в «зелену» енергетику України.

За інформацією НБУ, на тлі кризи в «зеленій» енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну в 2020 році склав $868,2 млн, тоді як в 2019 році чистий приплив склав $5,86 млрд. Відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року .