Політолог Михайло Чаплига у власній програмі «Чаплыга. Без вопросов» розповів, як важко просуватися прогресивному політику. За його словами, людині, яка реально щось хоче змінити, дуже важко просуватися на політичній арені через встановлені правила.

«Спершу ти молодий, і вогонь, що живиться несправедливістю, пече твоє серце. Ти хочеш зламати систему, навіть не розуміючи, що це і хто це. Система, в твоєму розумінні, це невербальна несправедливість, те, що обпалює твою душу. Ти як оголений світ, і совість не дозволяє тобі сидіти на місці – ти починаєш збирати команду і гроші сто мільярдний раз. З часів Давньої Греції та Риму повторювати шлях Прометея», - почав розповідь Чаплига.

Політолог розповів, що перша невдача змусить скривдженого несправедливістю усвідомити, що вибори це дуже дорого і є кілька вузьких місць.

«Волонтери – невідповідально: вони можуть піти поспати на ключову добу голосування, вони прекрасні активісти, але погані юристи і їх дуже легко обдурити. Вони активні, але свій недолік професійної підготовки вони замінюють руховою активністю. Професійні члени комісії (спостерігачі та юристи) – коштують дорого. Ти розумієш, що зібрані по світу з нитки гроші ти вже не повернеш тим, хто, можливо, відірвав їх від сім'ї. Тебе буде мучити совість – гроші пішли в пісок», - розповів політолог.

За розповіддю Чаплиги, для виборів потрібні великі гроші, але вони є тільки у тих, хто зажадає 50% в гарантованій частині списку, і ті, хто займуть ці 50%, як зазначає експерт, будуть катастрофічно токсичні.

Популярні новини зараз

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

«Вирішивши цю задачу, ти увійдеш в перший вузьке горло – ефірне медіа. Після кількох невдач ти зрозумієш, що реальні голоси дають тільки ефірні і друковані медіа. Ефірні медіа це не тільки величезні гроші, а й вимога віддати ще 30% списку, тим же «ноунеймам», ще більш токсичним», - підкреслив Чаплига.

За словами Чаплиги, якщо кандидат не поділиться владою з власниками медіа та просто купить ефір, то прямо на ньому кандидата спеціально поставлять в незручне становище.

Нагадаємо, Знай.ua публікував заяву Чаплиги, що все треба робити в інтересах своєї країни.

Раніше для Знай.ua Чаплига розповів, що вплинуло на українське суспільство.