Запровадження акцизного податку на електроенергію з відновлюваних джерел енергії суперечить Конституції України.

Про це заявив виконавчий директор «Асоціації сонячної енергетики України» Артем Семенишин.

«Це пряме порушення діючого законодавства, а також порушення базових принципів, які гарантовані Конституцією України. Більше того, такі дії матимуть наслідком згортання, остаточне згортання інвестицій у сферу відновлюваних джерел енергії, а також зупинку процесу переходу на чисті джерела енергії для всієї країни», - заявив він в ефірі телеканалу «Україна24».

Він наголосив, наразі відбувається прямих іноземних інвестицій у сфері відновлюваних джерел енергії.

«Ми спостерігаємо зупинку будівництва нових сонячних станцій. І це дуже негативна тенденція, колеги. Тому що ми маємо дотримуватися своїх цілей, які ми задекларували перед Європейським Союзом по переходу на чисті джерела. Ми маємо право і шанс жити в країні, яка забезпечується за рахунок чистих джерел енергії, без забруднення атмосфери», - зазначив Семенишин.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко видала, як "запала" на одруженого Арсена Мірзояна: "10 років кохання"

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

Показати ще

Нагадаємо, 3 червня уряд подав проект закону про введення нового податку на «зелену» енергію. Того ж дня один із найбільших інвестиційних фондів Скандинавії NEFCO оголосив про зупинку інвестицій в Україну через таке рішення Кабміну.
Наприкінці квітня іноземні інвестори ініціювали перший міжнародний арбітраж проти України через порушення урядом своїх зобов'язань.

Аналогічні позови проти України готують ще до 10 інвесторів в «зелену» енергетику України.

За інформацією НБУ, на тлі кризи в «зеленій» енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну в 2020 році склав $868,2 млн, тоді як в 2019 році чистий приплив склав $5,86 млрд. Відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року .