Політолог Михайло Чаплига у власній програмі «Чаплыга. Без вопросов» розповів, як ділять Україну. За його словами, Захід збирається організувати Балто-Чорноморську дугу і конкурує за її останній компонент (Україну) з Росією.

«США дуже давно носяться зі старою ідеєю, яка називається «Балто-Чорноморська санітарна дуга». Санітарна, тому що, коли ви перетинаєте кордон на машині, ви в'їжджаєте в санітарну зону, і там кульки валяються, ніхто не прибирає, бо це нейтральна територія», - зазначив Чаплига.

За словами політолога, США потрібна ця дуга, тому що той, хто її контролює, контролюватиме всі торгові потоки. Експерт навів в приклад Гібралтар: на вигляд просто «шматок скелі», але насправді – протока в Середземне море.

«Увесь світ сидить на каналах і вузьких протоках. Усілякі логістичні шляхи повинні бути економічно вигідними, відповідно, якщо говорити про економічну вигоду, вони повинні були йти через Україну. Україна – це шматок Балто-Чорноморської дуги», - підкреслив політолог.

Як зазначив Чаплига, Балто-Чорноморська дуга складається з трьох елементів: Балтія, Білорусь і Україна. За словами експерта, якби не третій елемент, Західний світ міг би шукати паритет з Росією, але так як у Балто-Чорноморської дуги три складових – рівності не досягнути.

Популярні новини зараз

Александров Пікалов з "95 Кварталу" показав дорослого сина: став улюбленим футболістом батька

Надя Дорофєєва приспустила штани, щоб стати популярнішою: "З подряпинами"

Тоня Матвієнко видала, як "запала" на одруженого Арсена Мірзояна: "10 років кохання"

Дружина Віктора Павліка сильно захворіла перед пологами: "Перемерзла"

Показати ще

«Україна або нейтральна, щоб зберегти рахунок 1-1, але повинна бути для цього суб'єктною та суверенною, тоді ми б могли вижити в цій ситуації. Але якщо влада не суб'єктна і не суверенна, то тоді величезний ризик, що 3-й шлюз може качнутись або в сторону Росії, і тоді рахунок буде 2-1 на користь Росії, або в сторону США і Британії», - сказав Чаплига.

Нагадаємо, Знай.ua публікував філософську розповідь Чаплиги, що людина хоче зламати систему, не знаючи, що це таке.

Раніше для Знай.ua Чаплига розповів, що вплинуло на українське суспільство.

https://youtu.be/6YuGWQMjtS4