Понад 67 мільйонів гривень збитків розрахувала Держекоінспекція у 1 кварталі 2021 року під час перевірок промислових підприємств.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія» - йдеться у новині на офіційному сайті ДЕІ.

«Промисловість – один з головних драйверів зростання української економіки. Проте у цієї галузі є і зворотній бік – негативний вплив на стан навколишнього середовища. Промисловий комплекс України застарів і потребує модернізації, щоб відповідати сучасним природоохоронним вимогам», - підкреслив Андрій Мальований.

Він зауважив, що екологізація виробництва здійснюється лише одиничними підприємствами.

«Так, лише за перші 3 місяці 2021 року Держекоінспекція склала понад 4,8 тисячі адмінпротоколів про екологічні порушення. В середньому на одному підприємстві ми фіксуємо 4 факти недотримання природоохоронного законодавства», - зазначив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Заливако зізнався чому Анна Богдан стала маніпулятором: "Спілкування було "не альо"

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

"Зайка" Юлія "повернулася" до Міші Заливако після фіналу "Холостяка": "Проявив турботу і увагу"

Показати ще

За словами посадовця, для зміцнення екологічного контролю за промисловістю та, відповідно, стимулювання модернізації підприємств Держекоінспекція проводить внутрішню трансформацію.

«Ми продовжуємо територіальну реформу, проводимо закупівлю нового обладнання, співпрацюємо з Національним центром управління та випробування космічних засобів, отримуючи супутникові знімки для виявлення незаконного видобутку надр, засмічення тощо. На жаль, досягненню цього KPI заважають мізерні штрафи за недопуски та забруднення довкілля, низькі зарплати інспекторів, недостатнє фінансування на сплату судового збору», - наголосив Андрій Мальований.

Посадовець також пояснив, що для усунення цих проблем та для сприяння модернізації промислового комплексу необхідне комплексне оновлення законодавства, що передбачає:

Ухвалення законопроекту № 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», який змінює існуючу покомпонентну дозвільну систему на інтегровану відповідно до європейської практики;
підтримки законопроекту №3091 «Про державний екологічний контроль», що підвищує відповідальність за недопуски та невиконання приписів ДЕІ, скасовує судовий збір та збільшує заробітну платню інспекторів.

«Якісний екологічний контроль - один з найважливіших кроків для допомоги бізнесу. Він сприятиме осучасненню, екологізації, енергоефективності промисловості та посилення її конкурентоспроможності на зовнішньому ринку», - додав Андрій Мальований.