До чого може привести Україну відкриття вільного ринку землі? Це питання в програмі Мирослави Бобровської "А як насправді?» розглядає політолог Олександр Лазарєв.

"Де фермер заробляє гроші, там він їх і витрачає, створюючи від трьох до п'яти робочих місць. Якщо люди втрачають землю і їдуть в міста, щоб прогодуватися, то і ці робочі місця зникають. У Бразилії за двадцять років – з 1960 року по 1980 – 28,4 мільйона чоловік виїхало у великі міста. Робочих місць вони не знайшли і влаштувалися в фавелах – відповідно, виріс рівень злочинності. Концентрація населення збільшилася - і зріс рівень захворюваності. Почалася соціальна криза, яку не подолали досі. Власне, ця ситуація стара як світ - вона була і в Римській імперії, коли селяни не змогли конкурувати з дешевою рабською працею і втратили землю. Вони вирушили в Рим, місто не змогло витримати такого напливу людей - і почалася соціальна криза", - говорить політолог.

Але, за його словами, це не найстрашніший наслідок, до якого може привести Україну відкриття ринку землі.

"Подивіться на Аргентину. Раніше вона була найбільшим у світі виробником м'яса. Навіть в СРСР їли аргентинську яловичину, правда, в американській тушонці. А після відкриття ринку землі основною культурою в країні стала ГМО-соя. Закони переробили під транснаціональні корпорації, скасували контроль. Пестициди стали використовувати в такому масштабі, що зараз 60 відсотків смертей в Аргентині - від раку. Те ж саме чекає і нас. Нам розповідають, що ми будемо продавати в Європу помідори і мандарини - але хто поступиться нам часткою європейського ринку?", - запитує Олександр Лазарєв.

Популярні новини зараз

Кароль в Казахстані проговорилася про почуття до Балана: "Наші серцеві струни"

Дружина Віктора Павліка Репехова після пологів показала, як звикається зі статусом мами: "Михайлик їсть, і я хочу"

Анатолій Анатоліч "клонував" Лілію Ребрик: "Хороших людей має бути багато"

Полякова, Єфросиніна, Каменських та Сумська: як виглядають улюблениці українців без макіяжу

Показати ще

Раньше, як повідомляє Знай.uа, він виступив проти того, щоб здавати в концесію стратегічні об'єкти на зразок Одеського порту.

Також Лазарєв пояснив, чому Україна не стала транзитною державою.