Деіндустріалізація України призвела до того, що для випускників університетів немає робочих місць. Так сказав політолог Михайло Чаплига у своїй програмі «Чаплига. Без питань».

Політолог стверджує, що Україні необхідно розвивати науку та освіту. Водночас Чаплига пояснює, що таке взагалі ця фундаментальна наука.

«Вона бабки не приносить – вона дає інновації. На основі інновацій розробляються технології, а для того, щоб хтось ці технології розробив, а потім і втілив – потрібні люди. Цих людей готують у ВНЗ, тобто готує освіта», - каже він.

Отже, Чаплига підсумовує, що наука не дасть великих прибутків і водночас вона потребує, аби в неї вкладали ресурси – і кадрові, і матеріальні. А для цього, каже він, необхідні університети і фахівці, яких вони випускають. Тим не менш, експерт запитує, куди цим фахівцям потім подітися.

Він стверджує, що в Україні немає промисловості і всі її галузі падають. На думку політолога, це серйозна проблема, адже саме промисловість дає робочі місця для фахівців. Натомість, каже Чаплига, Україна деіндустріалізується.

Популярні новини зараз

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Дружина Віктора Павліка вперше вийшла в світ з сином: "Найстрашніший момент"

"Більше нічого показати": "Холостяк" Заливако розсунув ноги біля Анни Богдан

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

«Для кого ми будемо готувати фахівців, де вони себе задіють? З плугом хрущів ганяти? Технологія по розгону хрущів?», - слушно запитує він.

Також Чаплига зазначає, що розробка освітньої бази підготовки фахівців вимагає значних коштів – більше 50 мільярдів гривень. Далі він моделює ситуацію, коли держава вже підготувала 5 тисяч, наприклад, висококваліфікованих інженерів, кращих в і в Україні, і за її межами. Але експерт попереджає, що ці фахівці просто не зможуть працювати тут, оскільки країна банально не має промисловості і кількість наукових робочих місць постійно скорочується.

Нагадуємо, Чаплига заявив, що освітня система деградує.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Чаплига розповів, як ділять Україну.