Кадрова політика в Україні нагадує гру в дружній компанії однією і тією ж колодою карт. Скільки її не тасуй, в стопці залишаються ті ж самі валети, дами, королі, тузи, хоча і потрапляють в руки кожен раз в різному складі. "Козирні "на час втрачають свою силу, а при наступній роздачі (читай: зміні влади) колишні" биті "знову можуть виявитися"козирними".

Так, наприклад, сталося з нещодавно призначеним на посаду заступника Голови Державної митної служби Русланом Черкаським, який ще 2006-2008 був першим заступником Голови Державної митної служби України. Але зі зміною керівництва виявився не при справах. "...Потім я переїхав до Києва в департамент аналізу і аудиту. Це було вже після "революції" – "Помаранчевої" - Авт.). Шкодую, що в результаті революції на відповідальні посади стали призначати "за кольорами". Не те, щоб я від такої політики постраждав — постраждалим я ні в якій мірі себе не вважаю. А пішов я з посади в результаті нормальної, ділової розмови з Валерієм Хорошковським" – так він сам пояснював цей факт своєї біографії.

Ясна річ, що споживачі "нікотинових паличок", особливо з числа небагатих і невимогливих, купуючи в певних торгових точках товар дешевше, не замислюються, чому ціна імпортної продукції там набагато нижче, ніж в інших ларечках і магазинах. І, швидше за все, вони не в курсі, що контрафактна тютюнова продукція надходить в торговельну мережу з окупованого Донецька. А, отже, частина доходів йде на підтримку окупаційного режиму, а частина – організаторам корупційної схеми по ту, окуповану, і цю сторону України.

Ну ладно, колишні заводські роботяги-нинішні небагаті пенсіонери не ускладнюють собі життя роздумом? Cui bono? - кому це вигідно, але є ж державні мужі, які не можуть не помічати масштабів цієї псевдопродукції на внутрішньому ринку, і її переміщення через східні і західні кордони. Навіть з урахуванням, що прикордонники, митники, співробітники правоохоронних органів та інші силовики виявляють і затримують тільки малу частину товару, хоча і регулярно.

На слова "контрабанда сигарет в Україні" інтернетівський пошуковик видає масу посилань про затримання вітчизняних флібустьєрів. Беремо навскидку: "Мостиський районний суд Львівської області визнав винним і оштрафував на 85 тис. грн Львівського підприємця, який придбав незаконно виготовлені 37,5 тис. пачок сигарет NZ Gold і хотів переправити контрабанду до Польщі" .

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Марічка Падалко потрапила в неприємну ситуацію на відпочинку під Одесою: "Закрийте рот"

Показати ще

"Прикордонники припинили спробу контрабанди сигарет з України до Румунії в пункті пропуску Порубне. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ в суботу, 12 червня. Згідно з документами, водій, громадянин України, в автомобілі ДАФ перевозив "заморожену вишню". Але "під вишнею, під черешнею" виявили близько 400 ящиків з тютюновими виробами. "З початку року на ділянці відповідальності Чернівецького прикордонного загону на кордоні з Румунією виявлено контрабандних сигарет на суму понад 21 млн грн. Як уточнюють в ДПСУ, всього з початку року було виявлено близько 1000 ящиків тютюнових виробів".

Причому, знають про це не тільки в самій Україні, а й за її межами. "З 2016 р.Україна залишається найбільшим джерелом надходження контрафактних і контрабандних тютюнових виробів зі Східної Європи в країни ЄС, - стверджують автори матеріалу, створеного за підтримки Університету Джорджа Мейсона (м. Арлінгтон, США) опублікованого у "Всеросійському кримінологічному журналі". - У період з 2013 по 2018 р.обсяг ввезення контрафактних і контрабандних сигарет в держави ЄС з території України збільшився з 1,3 млрд до 4,2 млрд сигарет. У 2020 р.Державна прикордонна служба України вилучила понад 4,2 млн пачок тютюнових виробів. Однак прикордонники мають справу тільки з верхівкою айсберга. Порівняння статистики вилучень з кількістю українських підроблених і контрабандних сигарет в ЄС показує, що правоохоронними органами виявляється менше 2% незаконних вантажів. Величезні прибутки, що виникають через різницю в ціні на тютюнові вироби на Україні і в країнах ЄС, виступають для злочинців і корумпованих чиновників сильним фінансовим стимулом брати участь в цьому бізнесі".

Так що ж, ніхто у нас з контрабандою не бореться? Не тільки борються, а й мають намір поліпшити показники цієї боротьби!

"До кінця цього року Нове керівництво Державної митної служби планує сформувати кадрову основу з професійних і чесних митників і домогтися розширення повноважень ДМСУ. ... І я впевнений, що вже в 2022 році завдяки оновленню особового складу ми отримаємо принципово інші результати по боротьбі з контрабандою, надходженням до бюджету і, звичайно ж, за рівнем митних сервісів" - говорив заступник голови Державної митної служби України Руслан Черкаський в інтерв'ю " Фактам" .

Тут варто відзначити, що Руслан Черкаський - один з основних учасників контрабандних схем. Про його призначення на посаду є основна версія. Так, Після звільнення з митниці Максима Нефьодова кілька посад у відомстві вирішили продати. За інформацією ЗМІ, крісло заступника голови Митниці дісталося голові бюджетного комітету Верховної Ради, нардепу Юрію Арістову, який і посадив у нього Руслана Черкаського. На користь цієї версії свідчить той факт, що Арістов пов'язаний з імпортом морепродуктів (теж по більшій мірі контрабандним) і в Черкаському він бачить людину, яка вміє будувати "схеми" і знає толк в налагодженні контрабандних потоків.

У свою чергу, вже Черкаський залучив давніх соратників для налагодження боротьби з контрабандними потоками Євгена Погребняка та Михайла Товта. І як наслідок, завдяки цим горе-борцям з контрабандою, Україна в черговий раз стала посміховиськом для Європи. Через ввірену Погребняку Волинську митницю (Ягодин) проходять нібито оглянуті вантажні автомобілі, які вже на своєму кордоні затримують польські митники з вражаючою партією контрабандних, хто б здивувався, сигарет. Товт, точно також "потрапив" на своєму Закарпатті з угорцями. Це тільки мала частина реальної діяльності "команди Черкаського".

Ну і на закуску, Руслан Черкаський призначив своїм заступником знамениту Донецьку схемницю Женю Романчикову, по суті, Його "вічний зам«, нині в.о. Київської митниці, яка фактично веде всю» рибну" тему Арістова.

Зараз же є стійке відчуття, що Руслан Черкаський, займаючи високу посаду в митній службі, грає одночасно на двоє воріт. За даними, які оприлюднив економічний експерт Олександр Охріменко, близькі до Руслана Черкаського люди підозрюються в торгівлі з окупованими територіями, а сам він має спільні інтереси зі скандальними гравцями на тютюновому ринку. З цього приводу в РНБО і правоохоронні органи вже направлено відповідне звернення.

А подробиці повідомив на своїй сторінці в Facebook Сергій Пархоменко-керівник Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. Олександра Ніконорова: "в результаті аналізу даних реєстрів було виявлено, що Руслан Черкаський володіє багатомільйонним майном в Дубаї і одну зі своїх квартир ділить з Віталієм Кіро.

Історію дружби і співпраці Черкаського і Кіро ще в квітні нинішнього року повідав журналіст Артем Фурманюк.

Виявляється, на початку 2000 – х Віталій Кіро працював у підакцизному відділі Донецької митниці, керував яким-правильно здогадалися, Руслан Черкаський. Може, вони спочатку і не планували порушувати закони країни, але тут підвернулася оказія: одного разу Черкаському пощастило заволодіти обладнанням для виготовлення сигарет, яке нелегально потрапило в один з українських портів, в обсягах, достатніх для відкриття власного виробництва. Його, як і годиться, знищили-але тільки по паперах.

"Черкаський, як особа, що мала більшу вагу серед чиновників у погонах, залишився працювати в митній службі. Це давало можливість використовувати службове становище для організації безперебійних поставок сировини на майбутню фабрику, а також коридорів для проходження готового контрафакту повз митних постів з країнами Євросоюзу. Кіро ж довелося звільнитися і почати формувати команду з особливо довірених осіб.паралельно з цим в 2004 році була зареєстрована фірма ТОВ «ДОНБАС», - пояснює журналіст поділ функцій друзями-подільниками. - Схеми поставок супутніх витратних матеріалів і сировини для виробництва сигарет Черкаський і Кіро вивчили за роки роботи в митниці, що дозволило швидко організувати роботу. Знаючи зсередини, як працюють правоохоронні органи, для прикриття фірм-постачальників новоспечений бізнес-тандем організував надходження сировини через так звані «прокладки», зареєстровані в офшорах. Вантаж, що прибув в Україну (тютюн, обідковий папір, фільтропалочки, фольгу та інше, включаючи підроблені акцизні марки) контролював Черкаський, не забуваючи також про своїх товаришів по службі".

Стверджується також, що головний донецький митник підтримував потрібних колег подяками в конвертах, наводив на контейнери- "порушники", а коли за їх розкриття вже звітували, привласнював "знищений" контрабандний товар. Своє підприємство вони вміло приховували в тіні і на території донецького криміналітету, а опинившись викритими ними, по суті, "перейшли під їх крило". Рішення, нібито, прийняв сам Кіро, а відсунутий Черкаський навіть здобув на нього зуб. Але дружба, мабуть, не перервалася, бо придбана (серед інших покупок) у вересні 2008 року на умовах 50/50 квартира в Об'єднаних Арабських Еміратах і раніше залишається в спільному користуванні бізнес-партнерів. До речі, інформацію з приводу "тютюнової імперії" Кіро легко можна відшукати в інтернеті.

Але це лише один момент, що натякає керівникам СБУ, РНБО і НАБУ, що непогано б пильніше познайомитися з минулою і теперішньою діяльністю Руслана Черкаського.

Кровних родичів, як відомо, не вибирають. Є рідний брат і у Руслана Анатолійовича.

Як випливає з листа Центру зовнішньополітичний досліджень ОПАД на ім'я Голови СБУ Івана Баканова, «Черкаський Руслан Анатолійович живе в приватному будинку, який офіційно належить Черкаському Валерію Анатолійовичу, ймовірно братові чиновника. Нами виявлено, що особа на прізвище Черкаський Валерій Анатолійович веде незаконну діяльність на окупованих територіях, фактично фінансуючи терористичну діяльність. Він як фізична особа-підприємець з реєстрацією в Донецьку, займається закупівлею товарів з РФ. Також Черкаському Валерію Анатолійовичу 26 квітня 2017 року видано так зване «службове посвідчення Державного комітету водного і рибного господарства« Донецької Народної Республіки »:

У зв'язку з цим главу СБУ просять дослідити діяльність заступника глави Державної митної служби України Руслана Черкаського на предмет фінансування тероризму.