Віруючі Української Православної Церкви закликали владу захистити їхнє конституційне право на свободу світогляду і віросповідання.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, народним депутатам і Президенту передали звернення, в якому віруючі УПЦ просять реалізувати право законодавчої ініціативи і внести в парламент два законопроекти для скасування антицерковних законів №2662-VIII (закон про примусову зміну назви Церкви) і 2673-VIII (закон для церковних рейдерів).

Мітинг, фото: Центр інформації УПЦ
Мітинг, фото: Центр інформації УПЦ

Віруючі УПЦ наголосили, що дискримінаційні антицерковні закони, прийняті Верховною Радою VIII скликання, грубо порушують Конституцію України і права громадян.

«Законом України № 2662-VIII до чинного законодавства України внесено зміни, якими передбачено примусове найменування релігійної організації конкретною назвою. Тобто цим законом, всупереч вимогам ч. 3 ст.35 Конституції України щодо відокремлення держави від Церкви, регулюється порядок найменування релігійної організації. У такій спосіб держава, втручаючись у внутрішні справи релігійної організації, в примусовому порядку намагається позбавити Українську Православну Церкву її власного імені, нав'язує своє розуміння її релігійної та ієрархічної структури. Через цей закон УПЦ перебуває під постійним тиском органів державної влади, її релігійним громадам відмовляють в реєстрації. Релігійні організації УПЦ цим законом позбавлені можливості вносити зміни в установчі документи, змінювати керівників, відкривати рахунки в банківських установах, користуватися послугами нотаріусів, оформляти права на земельні ділянки під церковними спорудами. За час дії цього закону держава перешкоджає реєстрації близько 500 релігійних організацій УПЦ», - зазначили ініціатори мирної акції.

Популярні новини зараз

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: які чудеса можуть збутися та про що просити в молитві

В Україні з 22 вересня можуть посилити карантин і перерахувати пенсійний вік: офіційна заява Дениса Шмигаля

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Настя Каменських показала себе справжню, ні грама макіяжу: "У стилі Моніки Беллуччі"

Показати ще

Мітинг, фото: Центр інформації УПЦ
Мітинг, фото: Центр інформації УПЦ

У зверненні віруючі УПЦ наголосили, що Законом України № 2673-VIII введені норми, якими встановлено процедуру зміни підпорядкованості релігійних організацій, в результаті чого легалізована незаконна практика зміни юрисдикції релігійних організацій на основі використання підроблених документів, що призвело до масових захоплень і незаконних перереєстрацій храмів УПЦ. За два з половиною роки дії цього закону було змінено юрисдикцію 270 громад УПЦ і захоплені близько 200 православних храмів.

Мітинг, фото: Центр інформації УПЦ
Мітинг, фото: Центр інформації УПЦ

Віруючі заявили, що, використовуючи норми дискримінаційних законів, держава грубо втручається в діяльність Української Православної Церкви і в свободу віросповідання, що суперечить нормам Конституції та міжнародного права.

Також у зверненні зазначається, що антицерковні закони спричинили збільшення міжконфесійних протистоянь, дестабілізацію релігійної ситуації в суспільстві, погіршення рівня свободи віросповідання в Україні, створення суттєвих перешкод для духовного та соціального служіння Церков і релігійних організацій.

Ініціатори мирної акції нагадали владі про те, що неодноразово зверталися до вимог внесення до Верховної Ради України законопроектів з відміною антиконституційних законів, однак отримували формальні відповіді, що є неприпустимим і «нехтує інтересами багатомільйонної православної спільноти».

Віруючі відзначили, що майбутній візит в Україну Константинопольського Патріарха Варфоломія I на святкування 30-ї річниці з Дня Незалежності України сприяє розпалюванню релігійної ворожнечі і закликали владу відкликати його запрошення «заради збереження миру і спокою в країні».

«Константинопольський патріарх Варфоломій I - не лідер іноземної держави, а релігійний діяч, який до того ж перебуває в конфлікті з Українською Православною Церквою», - відзначили в зверненні.

«Офіційне запрошення в Україну іноземного релігійного діяча, з яким у найчисленнішої релігійної конфесії країни розірвано євхаристійне спілкування, це не просто втручання у внутрішні справи Церкви і порушення вимог ст.35 Конституції України щодо відокремлення церкви від держави, - це загроза міжконфесійному миру в країні», - вважають автори документа.

«Мільйони мирян Української Православної Церкви стурбовані тим, що приїзд в Україну Константинопольського Патріарха Варфоломія I стане імпульсом для масового захоплення храмів, сколихне хвилю насильства в країні і спровокує активізацію нових конфліктів і протистоянь на релігійному ґрунті. Саме тому ми вважаємо візит Константинопольського патріарха в Україну сьогодні небезпечним», - заявили віруючі УПЦ.