Уряд не лише не виконує свої зобов’язання перед інвесторами в «зелену» енергетику, а ще й зайнявся податковим тероризмом інвесторів. Про це заявила народний депутат, член комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер.

«За останні 2 роки ми бачимо, що вся недополітика нашої держави, на жаль, не сприяла тому, щоб виконати дуже амбітні цілі щодо залучення інвестицій до нашої держави, які необхідні аби не просто зелений курс якийсь теоретичний підтримати, а для того щоби вписатися органічно в європейську екологічну нову модель, яка якраз сьогодні починає зароджуватися на теренах Європейського Союзу», - сказала Буймістер.

За її словами, впродовж останніх двох років відбувається зростання боргів перед інвесторами в проекти ВДЕ, попри підписаний між ними та урядом Меморандум, яким держава зобов’язувалась погасити заборгованість.

«Борги, які сформувалися, старі так звані борги, не погашаються інвесторам. Нові поточні платежі сьогодні десь сягають не більше 75% в середньому. І перспективи чи якихось індикативів від уряду ми поки що не почули», - розповіла Бумістер.

Натомість уряд вирішив ще більше погіршити ситуацію і має намір запровадити акциз на «зелену» електроенергію, що передбачається внесеним до парламенту законопроєктом про зміни податкового законодавства (№5600). На думку Буймістер, такі дії є нічим іншим, як податковим тероризмом стосовно інвесторів.

Популярні новини зараз
"ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати В Україні пенсіонерам роздають по 600 гривень: як забрати заслужені гроші Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

«Це фактично, вибачте за таке порівняння, але податковий тероризм. Той законопроєкт, який зареєстрований зараз у Верховній Раді, який спрямований виключно на те, щоб залатати дірки в бюджеті, він в принципі призведе тільки до одного – до збільшення дефіциту бюджету», - наголосила Буймістер.

За її словами, ухвалення законопроєкту лише призведе до зростання тіньової економіки, замість очікуваного владою збільшення надходжень до бюджету.

«Як тільки у нас збільшуються тарифи, збільшуються борги, наприклад, того ж населення за житлово-комунальні послуги. Збільшуються податки – значить, менше буде у нас легального бізнесу, значить, менше у нас буде бізнесу в принципі», - пояснила депутат.

Раніше Американська торгова палата (АСС) та Європейська Бізнес Асоціація закликали відхилити законопроект щодо податкових змін (№5600), зазначивши, що його ухвалення збільшить фіскальний тиск на бізнес і негативно вплине на економіку та погіршить інвестиційний клімат країни.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект №5600 про внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на "зелену" енергію в Україні за ставкою 3,2%.

Під час обговорення проекту закону профільні ВДЕ асоціації заявляли, що введення акцизного податку на "зелену" електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з відновлюваних джерел, є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату й унеможливить залучення коштів у нові екологічні проекти.
28 квітня стало відомо, що компанія Modus Energy, яка перебуває у власності громадян Литви, подала позов проти України через те, що держава не виконує свої зобов'язання з виплат за вироблену електроенергію і змушує компанію піти на зміни правил, які скорочують її доходи. В арбітражі вона вимагає від держави повернути їй 10,5 млн євро. За інформацією юристів, до аналогічного позову готується ще 10 компаній.