Політолог Микола Спірідонов у програмі Мирослави Бобровської «А как на самом деле?» пояснив, навіщо президент РФ Володимир Путін нагадує про Другу світову війну.

«Для Путіна нагадування про цю війну вигідно з точки зору ідеології, з точки зору наративів, з точки зору національної величі. Тобто він як би нагадує, що Радянський Союз, основною частиною якого була Росія, здобув перемогу. Відповідно, і сучасна Росія під впливом цієї перемоги теж велика і теж могутня», - говорить експерт.

За його словами, Путін намагається приділяти цій темі якомога більше уваги.

«Нагадування про Другу світову війну як би натякає, що і зараз Росія – дуже серйозний фактор у світовій політиці. Хоча, звичайно, вплив сучасної Росії до впливу Радянського Союзу не дотягує. Тому що Радянський Союз у Холодній війні був другою країною світу. Контролював трошки менше, ніж 50% світу, але тим не менш був досить великий радянський блок. Орієнтувалися на СРСР і Китай і країни колишньої Югославії, Польща, ще низка країн світу», - сказав Спірідонов.

Він зазначив, що сучасна Росія в документах про національну безпеку США значиться як друга загроза після Китаю. Але, на думку політолога, РФ знаходиться тільки на третьому місці в світі після Китаю і США, і не бере участі у боротьбі за світове лідерство.

Популярні новини зараз

Спортивний літак впав на житловий будинок і спалахнув: 4 людини загинуло

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Кіт Андрія Садового насмішив львів'ян - бігає, наче вжарений: "Коли був вуличним і оселився у мерії"

Ольга Сумська змінила образ, "відмовилася" від довгого волосся і карих очей: "Дуже екстравагантно"

Показати ще

«Тому це в даному випадку спогади про минулу велич», - резюмував експерт.

Раніше Знай.uа повідомляв, що Балашов заявив, що Путіну вигідний Лукашенко.

Також Знай.uа повідомляв, що Джангіров заявив, що після зустрічі Путіна з Байденом рівень безпеки в світі виріс.