ДТЕК спільно з Vodafone Україна і Ericsson анонсували старт пілотного проекту «Smart Factory 5G» на харківському машинобудівному заводі «Корум Світло шахтаря», який виробляє гірничо-шахтне обладнання. Про це представники компанії заявили на спеціальному анонсу заході 24 червня в офісі Vodafone Україна.

Вперше на українському промисловому підприємстві буде запущений тестовий фрагмент мережі 5G. Технологічна 5G-мережа Ericsson дозволить автоматизувати виробничі процеси і відкриє можливості віддаленого керування, діагностики обладнання і будівель за допомогою дронів і камери 360°. Також, крім оптимізації виробничих процесів, буде підвищено рівень промислової безпеки - багато операцій зможуть виконуватися віддалено, а своєчасний моніторинг - попереджати можливі аварійні ситуації.

За словами генерального директора ДТЕК Енерго Ільдара Салєєва, запуск пілота Smart Factory на базі 5G на заводі «Корум Світло шахтаря» поліпшить операційну ефективність і підвищить безпеку праці на підприємстві.

«Одна з цілей ДТЕК, як відповідальної та надійної компанії – це трансформація після 2025 року в цифрове підприємство, де люди та технології злагоджено взаємодіють. Для цього була запущена спеціальна програма MODUS, що координує цифрову трансформацію всіх напрямків бізнесу ДТЕК. Таким проєктом для нашого машинобудівного напрямку є перша в Україні Smart Factory 5G на заводі «Корум Світло шахтаря». З нею ми зможемо використовувати дрони для обстеження важкодоступних місць на підприємстві, поліпшити процес онлайн-здачі обладнання для клієнта. Це лише перші пілотні напрямки, насправді ми розуміємо, що можливості 5G набагато ширші. В перспективі ми плануємо ними скористатися та дистанційно отримувати дані з комбайнів, які працюють в шахтах, а також вести повний моніторинг роботи верстатів на заводі для оптимізації завантаження обладнання. Я впевнений, що цей проєкт стане початком масштабної індустріальної роботизації підприємств в Україні», - прокоментував Ільдар Салеев.

Завод «Корум Світло шахтаря» забезпечать приватною мережею 5G і під'єднають до загальної інфраструктури корпорації завдяки надійним каналам зв'язку Vodafone. В рамках проєкту компанії почнуть розвиток приватної технологічної мережі (Private Network) зв'язку 5G, в яку будуть інтегровані мобільні пристрої, виробниче обладнання, різні керуючі пристрої та системи віддаленого і автоматизованого управління. Про це розповіла генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова.

Популярні новини зараз
"Та клята нація має помирати в страшних муках": репер Yarmak шокував знімками своєї доньки В Україні пенсіонерам роздають по 600 гривень: як забрати заслужені гроші Арешт на ваші гроші можуть накласти за лічені хвилини Назад в Україну пускатимуть тільки за гроші: що задумала влада для порушників які втекли закордон?
Показати ще

«Сьогодні ми анонсуємо старт першого в Україні проєкту, який можна назвати проєктом з майбутнього. Це – Smart Factory 5G. Такий проєкт народився не випадково: в світі Vodafone – технологічний лідер і цей колосальний досвід ми залучаємо в Україну, разом з нашими партнерами запускаємо рішення, що поєднують передові технології: 5G, інтернет речей, великі дані, штучний інтелект. Ми починаємо з підприємства наших партнерів, компанії ДТЕК, яке носить символічну назву – «Корум Світло Шахтаря». Роботи з побудови Private Network на базі технології 5G вже йдуть повним ходом. Ми створюємо майданчик, де бізнес «наживо» зможе тестувати й на практиці використовувати можливості рішень на базі 5G. Наш проєкт є прикладом синергії провідних компаній – ДТЕК та Ericsson, ми разом працюємо над побудовою в Україні розумного виробництва», - зазначила Ольга Устинова.

У проєкт впроваджено рішення Ericsson Dedicated Networks, яке включає ядро мережі Enterprise Core і систему радіодоступу з використанням Ericsson Radio Dot System. Ericsson Enterprise Core - віртуалізоване рішення, яке легко масштабується і може забезпечувати зв'язок в 50 000 абонентів. За словами віце-президента, голови напрямку IT і цифрових рішень в Ericsson, регіон Східна Європа та Центральна Азія, Олексія Турчина «Smart Factory 5G» дозволить автоматизувати технологічні процеси.

«У Ericsson ми фокусуємося на тому, що робимо найкраще – передові технології та інновації у телекомунікаціях.

Власна мережа зв'язку 5G – важлива частина інфраструктури підприємства, що дозволяє вийти на якісно новий рівень управління виробництвом за рахунок автоматизації технологічних процесів. Ми раді бути технологічним партнером першого в Україні пілотного проєкту «розумної» фабрики на базі технологій 5G. Це перший крок у напрямку розвитку розумного виробництва в нашій країні. Успіх у таких проєктах залежить від ефективної та злагодженої роботи всіх учасників, і я радий, що ми будемо співпрацювати з такими компаніями-лідерами у своїх галузях», - підкреслив Олексій Турчин.

Нагадаємо, раніше в рамках організованого ДТЕК круглого столу «Енергетична трансформація» керівник програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК Дмитро Осика, підкреслив, що глобальна мета ДТЕК - це трансформуватися в цифрове підприємство, де люди і технології ефективно співпрацюють, працюють нові бізнес-моделі й процеси, сформована цифрова культура і працівники відкриті до нового, і готові експериментувати.