У Києво – Печерській Лаврі сьогодні відбулися урочистості-день небесного покровителя Предстоятеля Української Православної Церкви та 50 років його чернечого постригу.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

УПЦ
УПЦ

На Божественній літургії Його Блаженству співслужили архієреї Української Православної Церкви, а також духовенство. Разом з Блаженнішим молилися ігумені монастирів, гості та віруючі.

Майбутній Предстоятель УПЦ отримав ім'я Онуфрій під час чернечого постригу у 1971 році у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі.

Популярні новини зараз

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Подвижник IV століття преподобний Онуфрій Великий 60 років провів у молитві і повній самоті в єгипетській пустелі. Говорячи про свого святого, Блаженніший відзначив, що для порятунку душі кожній людині необхідно внутрішнє усамітнення в молитві.

«Кожна людина має в деякій мірі бути духовним пустельником. Людина повинна входити в глибини своєї душі і там відділятися від всієї мирської суєти, від всього непотрібного. Господь говорить: ти ж, коли молишся, увійди до своєї кімнати, і, зачинивши двері твої, і помолися Отцю своєму, Котрий втайні; і Отець твій, Який бачить таємне, віддасть тобі явно (Мф. 6: 6)». Кожному потрібно певний час приділяти молитві - хтось може приділити багато часу, хтось ні, але потрібно наповнювати душу молитвою, смиренням, лагідністю. Якщо ми не входимо у глибини душі, то вона дійсно стає пустелею. Це робота над собою. Якщо людина не буде цього робити, то не буде користі ані їй самій, ані тим, хто навколо. Будемо очищати свою душу покаянням, молитвою, смиренням, щоб вона була готова прийняти благодать спасіння», - сказав Предстоятель.

Блаженніший нагадав слова преподобного Онуфрія, який заповідав шанувати його пам'ять і обіцяв просити милості перед Господом за всіх тих, хто буде до нього звертатися з молитвою.

Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній зачитав привітання Блаженнішому від Предстоятелів та ієрархів Помісних Православних Церков.

Митрополит Онуфрій подякував за привітання, попросив молитов і подякував архієреям і віруючим за стійкість у вірі.

«Хочу подякувати всім вам за терпіння, за вашу стійкість у вірі. Кращі якості людини проявляються саме у складні часи, у випробуваннях відкривається сутність людини. Ті випробування, які ми пережили у недавньому минулому, показали, що ви - наші святителі, ченці, духовенство, брати і сестри, маєте Божественне наповнення, істинно є носіями Божої благодаті», - сказав Предстоятель УПЦ.

Після закінчення Божественної літургії, представники єпископату, духовенства і віруючі привітали Блаженнішого Митрополита Онуфрія і подарували квіти.