Як повідомляє Центр інформації УПЦ, піст встановлений в пам'ять про те, як апостоли постили перед євангельською проповіддю всьому світу. Цей піст ще називають Петропавлівським або Апостольським.

Петрів піст починається завжди в понеділок через тиждень після свята Трійці і закінчується в день свята первоверховних апостолів Петра і Павла 12 липня.

Апостольський піст не строгий. У всі дні посту, крім середи і п'ятниці, віруючі можуть їсти рибу. М'ясо, яйця і молочні продукти виключаються.

Про Петрів піст відомо з перших століть християнства. Про нього говориться в «Апостольському переданні» святого Павла, коли християни не пов'язували цей піст з ім'ям Петра і Павла. Він існував для тих, хто з якоїсь причини не зміг постити у Великий піст перед Пасхою.

Його сенс - в боротьбі з пристрастями і в звершенні справ милосердя.

Популярні новини зараз
"Стирає особистість і нищить віру в себе": НМТ ламає психіку українських підлітків - психолог Пенсіонерам, сім'ям з дітьми та людям з інвалідністю виплатять по 10 800 гривень: як отримати Не чекайте – гроші не дадуть: у червні частина українців залишиться без соціальних виплат Залишилось чекати недовго: відомий астролог розповів, коли закінчиться війна в Україні
Показати ще