Найбільш прибутковими стали Сільське господарство, а також Лісове і рибне, а загальна рентабельність всіх підприємств – всього 1,1%. Такі дані опублікувала Державна служба статистики.

За даними Держстату, найбільш рентабельними стали галузі сільського, лісового та рибного господарств — 18,4%.

Слідом за ними за рівнем прибутку йдуть оптова та роздрібна торгівля — 16,3%, інформація та телекомунікації — 15,2%, Охорона здоров'я — 11%, транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність — 6,8%. У той же час, в промисловості рентабельність становить всього 4%, у професійній, науковій і технічній діяльності — 2,4%.

У той же час, ряд галузей показали негативну рентабельність: тимчасове розміщення та організація харчування — 8,9%, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок — 9,6%, операції з нерухомим майном — 5,4%.

Як відомо, Аграрні барони України в 2020 році збільшили свій прибуток в півтора рази, до 58,5 млрд гривень. При цьому саме виробництво сільгосппродукції скоротилося на 14%. Тобто, зростання пробули викликане виключно подорожчанням агропродукції. Так, найбільший прибуток отримали сільськогосподарські підприємства, які виробляють Соняшник - близько 21,1 мільярда гривень, пшениці - 19,0 мільярда гривень, кукурудзи на зерно - 11,9 мільярда гривень, ріпаку - 6,6 мільярда гривень, а також молока - 3,8 мільярда гривень.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

День Незалежності, Яблучний Спас і довгий вікенд: скільки вихідних матимуть українці у серпні

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

У Кирилівку увірвався потужний торнадо, люди молилися: аномалія налякала всю Україну

Показати ще

При цьому, за даними Держслужби статистики, соняшникова олія українського виробництва на внутрішньому ринку за рік подорожчала на 64%, цукор - на 68%, яйця - на 34%, хліб – на 17%, м'ясо - на 10,5%. При цьому, за підсумками 2020 року, доходи українських сімей зросли всього на 2,6%.

Раніше, в грудні 2020 року Рада знизила для аграріїв-виробників сировини ставку ПДВ з 20% до 14%. Також Аграрні барони отримали майже мільярд гривень на компенсації при купівлі техніки, а ще вони – найактивніші учасники урядової програми дешевих кредитів, відзвітували в українських банках.