Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на hramzp.ua, зустріч, організовану єпархіальним відділом із соціального служіння, провела начальник управління у справах дітей Запорізької міської ради Наталія Сиворакша.

В єпархії відзначили, що приводом для проведення зустрічі стали скарги з боку прихожан на труднощі, пов'язані з насильством у сім'ї і вихованням дітей.

На думку Наталії Сиворакші, багато проблем носять соціальний характер і є типовими для нашого часу.

«Перш за все, це пов'язано з розвитком соціальних мереж та інтернету, який негативно впливає на недостатньо сформовану психіку підлітка», - сказала вона.

«Підліток до досягнення ним 12-річного віку повинен користуватися інтернетом тільки під наглядом батьків і у навчальних цілях. На жаль, досягти певних успіхів в цьому напрямку вдається не кожній родині. Необхідна допомога фахівців і небайдужих людей. Чим і займається Центр соціальної підтримки дітей і сім'ї «Затишна домiвка». Відрадно, що Церква не стоїть осторонь і робить багато для того, щоб змінити ситуацію на краще. Адже сім'я завжди входила для неї в ранг особливих, життєво важливих цінностей, оскільки саме вона є берегинею моральних підвалин, традицій і звичаїв. Саме тут закладається система моральних координат поведінки людини у соціумі. Зараз багатьом важко у країні, особливо матерям і дітям. Тому для них, і для всіх, хто опинився у важкій життєвій ситуації, готові надати допомогу зусиллями співробітників Центру», - підкреслила вона.

Популярні новини зараз

Під вікна Кличко притягнули тварин - все через маршрутки-розвалюхи: "Людей возять, як баранів"

Володимир Зеленський порахує українців разом з Apple: "Стане другою країною в світі"

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

Катя Осадча у "весільній" сукні закохала у себе Юрія Горбунова ще раз: "Це було яскраво"

Показати ще

Серед інших проблем, які були порушені у ході бесіди, стала тема домашнього насильства.

За словами Наталії Сиворакші, кількість скарг на домашнє насильство не може не турбувати і змушує вживати термінових і конкретних заходів.

«Центр «Затишна домiвка» надає допомогу жертвам домашнього насильства - фізичного і психологічного - як з боку чоловіків, так і жінок. Тут вони можуть перебувати до 90 днів. Головне - це вирішити їх психологічні проблеми і знати, куди вони збираються повертатися, щоб попередити рецидиви», - сказала вона.

«Для вирішення багатьох проблем у сім'ї, необхідно їх не замовчувати, а публічно про це говорити. Чим більше буде всякого роду інформаційних кампаній, тим більше число людей зможуть скористатися послугами фахівців. А це значить, що про родину у майбутньому перестануть говорити тільки в негативному контексті, і вона знову займе належне їй місце у житті суспільства», - вважають учасники зустрічі.