Фіскальний тиск на інвесторів у відновлювану енергетику України створюється з метою знищення інвестиційної привабливості галузі і для подальшої відмови інвесторів від своїх проєктів на користь певних бізнес-груп в Україні.

Про це заявив Михайло Олійник, керуючий проєктами Main Group, коментуючи можливе запровадження акцизного збору на виробництво зеленої енергі законопроєктом Кабміну №5600.

«Дії держави дуже непослідовні. Спочатку у нас є зелений тариф, дуже великі інвестиції в енергетику. Потім порушення правил гри. Домовились на меморандум, однак навіть після меморандуму ми обговорюємо акцизи», - сказав Олійник.

Він нагадав, що представники багатьох бізнесів з інших галузей називають цей законопроєкт популістським та сподіваються, що він не буде підтриманий в парламенті.

«Для зеленої, для відновлюваної енергетики, навіть розмови про те, що може бути введений якийсь акциз, - це вже дуже і дуже великий удар по інвестиційній привабливості нашої країни і взагалі в цілому бізнесу», - сказав учасник ринку.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч готова назвати ім'я переможця "Холостячки", обранець випадково "спалився": "Каблучка у руці"

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Юра Шатунов з "Ласкового Мая" приховував від прихильниць дружину і дітей - як виглядає сім'я кумира 90-х

Зарослий жирком бік Ані Лорак виліз зі штанів, щоб привітатися з фанатами

Показати ще

За його словами, будівництво об’єктів зеленої генерації весь час супроводжується фінансовим тиском з боку держави, зокрема й планами щодо запровадження акцизного збору, що робить неможливим повернення інвестицій для інвесторів.

«Ми зараз бачимо процес монополізації галузі. Галузь послідовно, крок за кроком, вбивають, для того щоб вона не коштувала нічого, для того щоб вивести іноземні інвестиції з України, для того щоб Україна була нецікава зовнішньому інвестору, а внутрішній олігархат міг розподілити зелену енергетику в тому числі», - підкреслив Олійник.

«Є нові проєкти до 1 мегавату, які теж цікаві інвесторам як українським, так і іноземним. Але немає підтримки держави і ми не бачимо зацікавленості з боку держави в розвитку цього сектора енергетики, на жаль», - додав він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект №5600 щодо внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на "зелену" енергію в Україні за ставкою 3,2%.

Під час обговорення проекту закону профільні ВДЕ асоціації заявляли, що введення акцизного податку на "зелену" електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з відновлюваних джерел, є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату й унеможливить залучення коштів у нові екологічні проекти.