У зв'язку з відсутністю палива на коліях Укрзалізниці зупинено понад 60 поїздів, переведено в резерв 38 магістральних і 85 маневрових тепловозів. Про це повідомляють галузеві телеграм-канали.

Збитки, які несе Компанія у зв'язку із затримками вагонів становить близько 8 млн грн на добу.

За словами джерел, палива залишилося рівно на добу, Якщо компанія терміново не вживе заходів, повністю зупиняться Івано-Франківська та Рівненська дирекції на Львівській та Комиш-Зоря на Придніпровській залізниці.

На даний момент в Укрзалізниці підписані договори на поставку дизельного палива з компаніями Ойл Трейд (колишній Трейд Комодіті) і Анвітрейд. За інформацією джерел, компанії не справляються з поставками і відвантажують паливо дрібними партіями по 3-20 цистерн.

Аналогічна ситуація з нестачею дизпалива була в квітні 2021, коли запаси дизеля повністю вичерпалися, УЗ в екстреному порядку закупила 50 тис.тонн палива на 1,35 мільярда гривень.

Популярні новини зараз

"Федя-двірник": зірка "Сутінків" Крістен Стюарт в безглуздому вигляді стала "жертвою" папараці

Леся Нікітюк впала в летаргічний сон, сестра-близнючка зробила заяву: "На екранах ви бачите не її"

Рома Свечкоренко повернувся до Злати Огнєвіч обманом: на шоу "Холостячка" трапилася афера століття з розлученням

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

Тоді ж Іван Юрик, В. О. голови УЗ, відзвітував про подолання кризи.

Але насправді, екстрений договір уклали з компанією "Анвітрейд" - тієї самої, що 17 квітня відмовилася відвантажувати УЗ дизель, хоча у неї був діючий контракт. Тобто, замість того, щоб звернутися до суду, вимагати виконання домовленостей і пригрозити санкціями, УЗ просто подарувала компанії новий контракт.

Більш того: за новим контрактом, УЗ заплатила за тонну дизеля 26 980 грн замість 24 223 грн/т, як було в попередньому. Таким чином вимальовується наступна картина:» Анвітрейд " відмовився постачати УЗ паливо за старою ціною, створив кризу, і УЗ екстрено подарувала компанії новий контракт – переплачуючи на кожній тонні дизеля 3 тисячі гривень.

Як повідомляють ЗМІ, філія "Центр забезпечення виробництва" підписала чотири договори на поставку моторного масла на 108 млн гривень у компанії Торум. ТОВ " Торум "входить до так званої групи" Трейд Коммодіті " Андрія Адамовського та Олександра Грановського.