Неповний контроль за ланцюгом поводження з медичними відходами призводить до численних порушень та маніпуляцій у цій сфері.

«Найбільшою перепоною для ефективного контролю у цій сфері є відсутність офіційної та достовірної інформації про обсяг утвореного у медзакладах сміття. Держекоінспекція володіє інформацією лише про кількість транспортованих та знищених медвідходів, однак загальна кількість згенерованого у медзакладах сміття невідома», - пояснив Андрій Мальований.

Він зазначив, що Держекоінспекція часто виявляє випадки незаконного захоронення небезпечного медичного сміття у лісосмугах, на узбережжях та територіях ПЗФ. За словами посадовця, щоб забезпечити ефективну протидію таким фактам, необхідно налагодити контроль за всіма ланками процесу поводження з медичними відходами.

Для цього під час зустрічі голови Держекоінспекції із заступником міністра охорони здоров’я Ігорем Кузіним домовились про співпрацю, яка передбачає:

Обмін інформацією про актуальний стан щодо поводження з медвідходами в регіональному розрізі;

Популярні новини зараз
Голова розвідки Буданов назвав дату входу ЗСУ до Криму, війна добігає кінця: "Виходимо на адмінкордони 1991 року" Головне за ніч, 1 жовтня: розлучення Брежнєвої та Меладзе, нові росіяни в пакетах, причина смерті Єлизавети II та зростання цін на фрукти На українських АЗС піднялися ціни на бензин: яка ситуація з іншими видами палива Тоня Матвієнко зізналася, що вони з Арсеном Мірзояном бідують, не маючи грошей на життя: "У нас немає нічого"
Показати ще

Проведення спільних нарад для оперативного вирішення проблемних питань;

Розробку рішень для забезпечення дотримання законодавства у сфері поводження з медвідходами, зокрема, посилення екологічного контролю, приведення системи управління відходами до вимог європейського законодавства.