Неповний контроль за ланцюгом поводження з медичними відходами призводить до численних порушень та маніпуляцій у цій сфері.

«Найбільшою перепоною для ефективного контролю у цій сфері є відсутність офіційної та достовірної інформації про обсяг утвореного у медзакладах сміття. Держекоінспекція володіє інформацією лише про кількість транспортованих та знищених медвідходів, однак загальна кількість згенерованого у медзакладах сміття невідома», - пояснив Андрій Мальований.

Він зазначив, що Держекоінспекція часто виявляє випадки незаконного захоронення небезпечного медичного сміття у лісосмугах, на узбережжях та територіях ПЗФ. За словами посадовця, щоб забезпечити ефективну протидію таким фактам, необхідно налагодити контроль за всіма ланками процесу поводження з медичними відходами.

Для цього під час зустрічі голови Держекоінспекції із заступником міністра охорони здоров’я Ігорем Кузіним домовились про співпрацю, яка передбачає:

Обмін інформацією про актуальний стан щодо поводження з медвідходами в регіональному розрізі;

Популярні новини зараз

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Красуня Кендал Дженнер в коротенькому халатику зробила несподівану річ: "Королева оральної краси"

Віктор Павлік розчулив кадрами з маленьким сином без Каті Репяхової: татусь зі стажем

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Показати ще

Проведення спільних нарад для оперативного вирішення проблемних питань;

Розробку рішень для забезпечення дотримання законодавства у сфері поводження з медвідходами, зокрема, посилення екологічного контролю, приведення системи управління відходами до вимог європейського законодавства.