80% води, що використовується у господарстві країни, береться із річки Дніпро. Однак сьогодні стан головної водної артерії України - на межі катастрофи. Безпосередній вплив на річку Дніпро мають його притоки, зокрема, і у Дніпропетровській області.

«Інгулець продовжує забруднюватись високомінералізованими водами, які викачуються з шахт та скидаються у річку з балки Свистунова без належного очищення. Нещодавно суд за позовом ДЕІ зобов’язав ДП «Кривбасшахтозакриття», яке здійснює відкачування шахтних вод, сплатити збитки довкіллю на суму 2,5 мільйона гривень.

Узбережжя річок Оріль та Саксагань завалені несанкціонованими сміттєзвалищами, а з численних незаконних врізок до вод потрапляють токсичні речовини. Крім того, береги рік забудовуються, а течії перегороджуються незаконними дамбами», - повідомив Андрій Мальований.

Він зазначив, що наразі у Дніпропетровській області посилено проводяться заходи для захисту річок.

«Зокрема, триває розробка плану управління шахтними водами Кривбасу, щоб забезпечити скид чистої води у річку Інгулець. Органи місцевого самоврядування Дніпропетровської області працюють над ліквідацією незаконних дамб та забудов, а також усуненням безхазяйних сміттєзвалищ. Крім того, найближчим часом планується комплексна ревіталізація річок Оріль та Саксагань», - зазначив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз
"Христос воскрес і ви воскреснете": патріарх Гундяєв закликав росіян йти помирати за "квиток до раю" Олексій Данилов пояснив, чому оточення путіна вже готове до повалення Ніколи не розпалюйте цими дровами у будинку: які види деревини підходять для печі, каміна та котла Більше не треба стояти у чергах та запасатися: сіль знизилася в ціні, скільки коштує кілограм
Показати ще

За його словами, Держекоінспекція здійснює регулярний контроль за найбільшими підприємствами Дніпропетровщини, перевіряючи склад води у місцях скидів з промислових об’єктів та обстежуючи очисне обладнання.

«Також фахівці ДЕІ забезпечили оновлення методики розрахунку збитків за нераціональне використання водних ресурсів, що передбачає підвищення сум відшкодування за самовільний забір води без вимірювальних приладів», - підкреслив Андрій Мальований.

Посадовець додав, що для ефективного захисту Дніпра та всіх його приток, необхідні комплексні рішення.

«По-перше, це підвищення штрафу за забруднення вод. Сьогодні він становить всього 85-136 гривень. По-друге, затвердження комплексної програми санації Дніпра, в якій будуть задіяні центральні органи влади, органи місцевого самоврядування, громада та міжнародні партнери України. По-третє, забезпечення модернізації очисних споруд підприємств.

Надважливе значення має і посилення екологічного контролю шляхом ухвалення законопроекту №3091. Він, зокрема, підвищить відповідальність за недопуск на підприємства до понад 1 мільйона гривень, що стане ефективним важелем для неухильного контролю всіх підприємств», - деталізував Андрій Мальований.