Політолог Михайло Чаплига у своєму блозі розповів, що сталося з Конституцією в ніч, коли її написали. За його словами, Конституцію тодішня влада створювала під себе.

«Чверть століття тому, простоявши ніч біля трибуни Ради, Михайло Сирота став батьком нашої Конституції – однієї з найкращих в світі. Але первородний гріх торкнувся і її – на той момент в Україні вже був президент, і вже була дихотомія виконавчої влади. На той момент був монстр прокуратури, що стала «особливою» гілкою влади і територіально-культурний гріх», - зазначив Чаплига.

На думку політолога, українська Конституція одна з найкращих у світі, тому що вона взяла в себе все найкраще, що є в інших конституціях. Як відзначав Чаплига, Кучма по телефону керував створенням Конституції, щоб дати собі якомога більше повноважень.

«Всі ці гріхи коїлися в ніч Конституції, і ще до свого народження вона вже була зґвалтована «реальністю», - сказав Чаплига.

Експерт вважає, що зміна цієї Конституції собі на руку планувалося владою ще до її створення – це первинно повинно було допомогти Кучмі сконцентрувати владу.

Популярні новини зараз

Українцям пророкують "червону" зону на Новий рік та Різдво: що буде заборонено під ялинкою

Сертифікат або 350 гривень за тест: що відбувається на залізничних вокзалах та як потрапити у потяг

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Показати ще

Нагадаємо, для Знай.ua Чаплига розповів, як пройде візит Зеленського в Берлін і Вашингтон.

Раніше для Знай.ua Чаплига розповів, який гріх був здійснений в ніч, коли народжувалася Конституція.