Фахівці Держекоінспекції будуть залучатися для проведення екологічної експертизи та розрахунку збитків, завданих довкіллю внаслідок ДТП з автомобілями, які здійснювали транспортування небезпечного вантажу. Для цього підписано Меморандум про співпрацю ДЕІ з Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).

«Також Укртрансбезпека, у разі виявлення під час заходів контролю порушень природоохоронного законодавства, повідомлятиме Держекоінспекцію в оперативному порядку. Таке повідомлення буде підставою для проведення позапланових перевірок транспортних підприємств», - додав Андрій Мальований.

Посадовець нагадав, що Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) здійснює державний контроль за тим, щоб автомобільні та залізничні засоби перевезення дотримувались законодавства та ліцензійних умов, зокрема, під час транспортування небезпечних вантажів, зокрема, забруднюючих речовин. Недотримання правил їх перевезення може призвести до техногенних катастроф та значної шкоди довкіллю.

Крім того, Укртрансбезпека проводить технічне розслідування та аналіз причин дорожньо-транспортних пригод.