Так, компанії, майно яких потрапило у заставу, не зможуть брати банківські кредити та брати учать у державних тендерах, що фактично позбавляє їх права на нормальну роботу.

Про це заявив економічний експерт Сергій Серветник.

«Ця норма вводить ряд обмежень, які виникнуть у бізнесу. По-перше, неможливо взяти кредит в банку. І я взагалі сумніваюся, як буде діяти програма президента 5-7-9%, коли податкова обмежить бізнесу право звертатися за кредитом. Також бізнес не зможе брати участь у комерційних і інших державних тендерах - тому що його насправді основні засоби будуть у податковій заставі», - пояснив експерт.

Саме тому законопроект має бути серйозно доопрацьований, зазначив Серветник, а дія цієї норми – звужена до певного кола підприємств.

«Компромісна пропозиція для того, щоб відпрацювати цей механізм на рівні і оцінки основних засобів, і судових процедур, - наприклад, обмежити застосування цього механізму саме суб’єктами, які здійснюють виробництво і реалізацію підакцизних товарів. І якщо він спрацює, потім ми матимемо більше аргументів для того, щоб його розширювати», - резюмував Серветник.

Популярні новини зараз

Спортивний літак впав на житловий будинок і спалахнув: 4 людини загинуло

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Син Потапа та Ірини Горової перетворився на справжнього чоловіка: "Фіксує красу"

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

Показати ще

Як відомо, Верховна Рада підтримала законопроєкт №5600 про підвищення податків, попри критику бізнес- та міжнародних асоціацій. Так, голова Комітету з розвитку підприємництва СУП Андрій Єрашов заявив, що податкові зміни, запропоновані урядом, підвищують повноваження контролюючих органів, що збільшить тиск на бізнес.

У свою чергу адвокат, голова податкового та корпоративного відділу в ASA GROUP Юлія Федосюк заявила, що норми проєкту №5600 дають податковій службі надзвичайні повноваження, яких у неї бути не повинно.