Питання скорочення шкідливих викидів і екологічна модернізація складний для всіх країн світу. А для України, як країни, що розвивається, він тим складніший. Тому Україна повинна розробити свою власну формулу декарбонізації, як це зробили країни ЄС, і досягти повної консолідації позицій всередині країни – інакше мета зі скорочення викидів не буде досягнута.

Про це заявив Хорст Візінгер, президент консалтингової компанії Horst Wiesinger Consulting (Австрія), виступаючи на міжнародному форумі «декарбонізація сталевої індустрії: виклик для України».

За словами Візінгера, така амбітна мета, як декарбонізація, може бути досягнута тільки при взаємодії урядів і компаній. Наприклад, ЄС готовий частково компенсувати ці витрати в рамках Green Deal-розуміючи, що реалізація такого глобального проекту неможлива без державної підтримки. До того ж, процес цей був розпочатий в ЄС ще 20 років тому, нагадав експерт.

«Питання декарбонізації складне для всіх країн світу, а для України, як країни, що розвивається, тим більше. Мета зі скорочення викидів може бути досягнута тільки при повній консолідації позицій всередині країни. Політика промислової декарбонізації була розпочата в ЄС ще в 2000 році, у європейської промисловості було 20 років на адаптацію. Інші країни повинні розробити свої власні формули декарбонізації. Їх реалізація може зайняти десятиліття і бути болючою для економіки», – підкреслив Хорст Візінгер.

Нагадаємо, нещодавно Професійна асоціація екологів України (ПАЕУ) звернулася з відкритим листом до уряду та Президента з проханням акцентувати увагу на необхідності невідкладного перезавантаження природоохоронних реформ та визначення дорожніх карт для реалізації державних пріоритетів у цьому напрямку. На переконання ПАЕУ, без перезавантаження екологічна реформа так і залишиться імітацією, яка існує тільки на папері.

Популярні новини зараз

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Надя Дорофєєва показала, як розслабляється у ванній: "Де купити таку фігуру"

Тато "в декреті": Віктор Павлік взяв на себе обов'язки Катерини Репяхової і ось що з цього вийшло

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще

Раніше голова правління ГО "Українська асоціація енергосервісних компаній" Олексій Корчміт заявив, що держава повинна фінансово підтримати екомодернізацію промисловості – наприклад, повертаючи кошти, зібрані від екоподатку, на проведення переобладнання підприємств.

У свою чергу гендиректор Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антіпов заявляв, що українське екологічне законодавство не повинно бути жорсткіше, ніж того вимагають європейські директиви, і має враховувати економічний стан України.