"Відверта політична розправа, дуже далека від нормальних правових процедур, від "європейських цінностей", далека від совісті і від інтересів українського народу", - так оцінює перший заступник голови думського комітету з міжнародних справ Дмитро Новіков продовження домашнього арешту Віктору Медведчуку, повідомляє "Вільна преса".

Раньше в новинах повідомлялося, що Печерський районний суд Києва продовжив домашній арешт на два місяці голові політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктору Медведчуку.

Як зазначає парламентарій, в Україні триває зачистка політичного простору-під репресії потрапляють всі, хто займають здорову позицію з ключових питань, які цікавлять сам український народ.

"Треба розуміти, я сам завжди це підкреслюю, що Віктор Медведчук не є проросійським політиком. Я не можу назвати жодних великих його заяв, які б свідчили про те, що він проросійський політик. Медведчук-політик проукраїнський, але тверезо оцінює обстановку і розуміє, що майбутнє України, гідне майбутнє українського народу можливе лише при вибудовуванні нормальних, добросусідських відносин з Росією, тому що ми завжди жили в одному культурному просторі і було б дикістю його розривати", — вказує парламентарій.

На думку Дмитра Новікова, у наших країн досі колосальні, і поки ще не до кінця порвані інтеграційні зв'язки.

Популярні новини зараз

Повелителю вовчиць Олегу Виннику — 48: найнесподіваніші факти про зірку

Ціни на олію продовжать рости: не врятує і щедрий урожай соняшнику

Катерина Репяхова не витримала і "втекла" від Віктора Павлiка з дитиною: "Хочеться Стаса Михайлова"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

"Страждатиме економіка обох країн, якщо ми не будемо це враховувати, не будемо використовувати напрацювання минулих поколінь, які могли б допомагати формувати економічні стимули для розвитку наших економік на тлі дуже складного процесу в світі", — зазначає він.

Як нагадує депутат, з одного боку, є економічна криза. Але є і динамічно розвиваються держави, які йдуть вперед і їх темпи зростання великі. "І залишитися на узбіччі, бути відкинутими в минуле, або позаминуле століття зовсім би не хотілося. Але домогтися цього можна, тільки якщо і Росія, і Україна будуть забезпечувати економічну інтеграцію, а не руйнувати зв'язки. Це було б правильно, і відповідало б інтересам українського народу. Але влада в Києві реалізують інші проекти, інші плани, які пов'язані не з інтересами українців, а з інтересами глобальної політичної еліти, яка конструює світ „під себе"", — підкреслює Дмитро Новіков.

За оцінкою парламентарія, у названої ним політичної еліти є свій сценарій для України, а тому вони хотіли б перетворити цю країну на плацдарм для реалізації антиросійських планів.

"Медведчук-людина, яка розуміє інтереси українського народу, який не соромиться говорити про проблеми. Але ніхто не відміняв політичної боротьби, ніхто, на жаль, не відміняв таких речей, як кліше, як міфотворчість, як таврування своїх опонентів. І опоненти Медведчука цим сьогодні активно займаються, перевівши свої дії в псевдоправову площину", - вважає парламентарій.