Металобрухт є критичною сировиною для декарбонізації української металургії. І якщо Україна не хоче, щоб галузь залишилася без сировини, необхідно ввести розумні обмеження щодо експорту металобрухту.

Про це заявив перший заступник генерального директора української промислової компанії "Інтерпайп" Денис Морозов.

Морозов підкреслив: використання брухту дозволяє скоротити викиди СО2 на 60% на 1 тонну сталі. А це дуже важливо, враховуючи, що Україна імплементує європейське «зелене» законодавство.

"Всі країни світу, розуміючи, що використання тонни металобрухту замість руди, дозволяє не спалювати 740 кг вугілля, намагаються залишити його в своїй країні. На жаль, сьогодні в Україні так не відбувається-експорт металобрухту зростає. Минулого місяця був рекордний експорт-85 тис.тонн. Тобто, всередині країни в результаті спалили 65 тис. тонн вугілля, і все це перетворилося на СО2", - підкреслив він.

Морозов висловив упевненість, що Україна повинна правильно розпоряджатися тим джерелом металобрухту, який є у неї, і зробити так, щоб металобрухт перероблявся всередині країни і знижував викиди вуглекислого газу.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Улюблені курорти українців спалахнули як сірники: дим, паніка і троє загиблих

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Показати ще

"Сьогодні український брухт стає легкодоступним для імпортерів. Щоб цього не сталося, необхідні обмеження на експорт брухту. Вони дозволять забезпечити металургів ключовою сировиною для екомодернізації", - резюмував він.

Раніше президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що Україна повинна ввести заборону на експорт брухту, оскільки його вивозять з країни сотнями тисяч тонн, через що металурги почали відчувати дефіцит сировини. До того ж, через безконтрольне вивезення сировини Україна втрачає свою конкурентоспроможність на світових ринках.

У свою чергу народний депутат, член парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський заявив, що мито на експорт металобрухту дозволить Україні зберегти Європейський екологічний курс і зберегти десятки тисяч робочих місць.