Секретаріат Енергетичного Співтовариства розчароване ігноруванням Кабінетом Міністрів своїх зобов'язань перед інвесторами і відсутністю бажання з боку виконавчої влади вирішити боргову кризу в «зеленій» енергетиці.

Про це в ході енергетичного форуму Адама Сміта заявив Дірк Бушле, заступник директора Енергетичного Співтовариства, нагадавши, що Енергоспівтовариство було медіатором в переговорах уряду з інвесторами, а загальні домовленості були закріплені меморандумом.

«Є зобов'язання держави вживати заходів для оплати боргів та інших заходів. Тим часом, держава не вживає ніяких заходів", - сказав Бушле, підкресливши бездіяльність Кабміну і Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

"Ситуація по меморандуму мене розчаровує. Коли інвестори пишуть листи в Кабмін і не отримують в відповідей", - підкреслив Бушле.

За його словами, проблема сектора відновлюваної енергетики і в цілому ринку електроенергії України сильно взаємопов'язані і це все відбивається на фінансовому стані держпідприємства «гарантований покупець», а потім і держкомпанії «Укренерго».

Популярні новини зараз

Головне за ніч: "вагітність" Ольги Сумської, навала павуків, нова пристрасть Тіни Кароль і небезпечний бензин на АЗС

Тарас Тополя приголомшив зізнанням, українці переживають за Alyosha :"З приставкою "екс"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

Він також зазначив, що розвиток «зеленої» і водневої енергетики важливий для України, щоб виконувати європейську «зелену угоду» (Green deal).

Крім того Бушле повідомив, що Енергоспівтовариство виступає проти впровадження акцизного збору для виробників ВДЕ, оскільки це є додатковим фіскальним тиском і буде порушувати умови меморандуму, які погоджувала Енергоспівтовариство.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект № 5600 про внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на «зелену» енергію в Україні за ставкою 3,2%. 1 липня цей законопроект був підтриманий в парламенті в першому читанні.

5 липня профільні асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну ввести акцизний збір на «зелену» електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою і порушенням зобов'язань перед міжнародними інвесторами, і тому ця норма повинна бути виключена із законопроекту № 5600 про внесення змін до Податкового кодексу України.

Наприкінці червня ЄБРР, Чорноморський банк торгівлі та розвитку, Нідерландська фінансова компанія розвитку, Інститут фінансування розвитку, а також Секретаріат Енергетичного Співтовариства написали лист на адресу Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Вони підкреслили, що ймовірне впровадження акцизного збору на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел в Україні суперечить цілям ЄС щодо декарбонізації, загрожує планам країни щодо інтеграції з європейською енергосистемою, і тому ця норма має бути переглянута.

За даними ЗМІ, через кризу в енергетиці постраждали як мінімум 4 іноземні компанії Scatec (Норвегія), VR Capital (США), Modus Energy (Литва), TIU Canada (Канада).