Чинна влада взяла курс на знищення судової гілки влади в Україні шляхом повного її підпорядкування та передачі під зовнішнє управління. Але партія "опозиційна платформа - за життя" зробить все, щоб цього не допустити.

Про це заявив народний депутат України, голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук, відповідаючи на запитання журналістів біля будівлі Київського апеляційного суду.

Саме в цьому суді сьогодні мав відбутися розгляд апеляційної скарги на рішення Печерського районного суду міста Києва, який відправив опозиційного політика під цілодобовий домашній арешт. Однак засідання перенесли на 30 Липня 2021 року, так як Київському апеляційному суду необхідний час, щоб ознайомитися з матеріалами справи, які він отримав тільки в день засідання.

Віктор Медведчук, спілкуючись з журналістами, вказав на ті події, які досить красномовно свідчать про спроби влади підпорядкувати собі суди.

«Я хочу нагадати низку подій. Спочатку вноситься законопроект і чиниться тиск на Верховну Раду для того, щоб припинити повноваження суддів і розпустити Конституційний Суд України. Потім під впливом Венеціанської комісії та інших міжнародних організацій цей законопроект відгукується. Потім вноситься законопроект про розпуск Окружного адміністративного суду міста Києва. Потім незаконними указами припиняються повноваження членів Конституційного Суду. І коли Верховний Суд кілька днів тому визнав незаконним указ Президента Зеленського і обґрунтував цю незаконність протиріччям Конституції і чинному законодавству, то за даним фактом порушується кримінальна справа», ‒ зазначив парламентарій.

Популярні новини зараз

Бабуся у 23: дівчина потрапила до Книги рекордів Гіннеса через раннього онука

Палає найбільше на планеті звалище шин: загрожує катастрофою для усього світу

Анна Богдан знайшла собі красеня-пілота, Холостяк Заливако змусив її штовхати літак: "Давай, це тобі не сніданок готувати"

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Показати ще

Опозиційний політик упевнений: все це робиться для того, щоб судову владу «зробити ручною» і передати під зовнішнє управління.

"Влада опускається нижче плінтуса в тиску на суд, в тиску на судову гілку влади, щоб повністю підпорядкувати її зовнішньому управлінню. Для цього приймаються закони: закон про ВККС, зміни до Закону Про Вищу раду правосуддя, де представники міжнародних організацій та іноземці визначатимуть, хто може бути суддею в Україні, а хто ні. І ось ці всі дії в сукупності означають тільки одне: підпорядкувати і зробити ручну судову владу», ‒ констатував Віктор Медведчук.

Як підкреслив опозиційний політик, і він, і партія ОПЗЖ будуть робити все, щоб цього не допустити, щоб судова гілка влади залишилася незалежною, як це передбачено Конституцією України.