Згідно з офіційною звітністю Укрзалізниці, рентабельність сегмента вантажних перевезень склала понад 25% у 2016-2020 роках.

Про це пишемо ЦТС в статті "Зближення класів. Як Ринок оцінює нову ініціативу Укрзалізниці та МІУ».
Як пише ЗМІ, показник рентабельності вантажних перевезень в Україні істотно вище, ніж у сусідніх державах, які конкурують з Україною в експорті продукції на світові ринки. Відповідно, будь-які заяви про недоотримані від даного сегмента прибутків не відповідає дійсності. «В Укрзалізниці не існує обліку, який би коректно показував собівартість перевезення окремих вантажів, враховуючи особливості їх транспортування. І в таких умовах проводити вибіркові рішення, підвищуючи тарифи, не найправильніший шлях для розвитку компанії та утримання вантажів (не кажучи вже про залучення нових) на залізниці».
Навпаки, ключовими проблемами Укрзалізниці є прогресуюча збитковість пасажирських перевезень, корупція, непрофільна податкове навантаження на компанію і т. д. Рішення цих проблем може «дати ж/д монополісту додаткові 20 млрд грн на рік, які можна використовувати на оновлення інфраструктури і тяги, що в свою чергу дасть поштовх для розвитку всієї економіки країни».
Нагадаємо, на початку липня на сайті Міністерства інфраструктури України був опублікований Проект наказу Про зміну коефіцієнтів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом. Основний посил з боку Міністерства - давно назріла необхідність зближення тарифних КЛАСІВ. Таке зближення тягне за собою істотне підвищення вартості перевезення вантажів. Зокрема, для 1-го класу це збільшення на 8% з 01.09.2021 і ще на 20,4% з 01.01.2022, для 2-го тарифного класу - на 8% з 01.09.2021 і ще на 6,5% з 01.01.2022, підвищення тарифів для вантажів позакласної групи до діючого рівня вантажів 1-го тарифного класу, Підвищення тарифів для порожніх вагонів 1-го тарифного класу і позакласних вантажів до поточному рівню 2-го тарифного класу. При цьому без змін залишаються тарифи на перевезення вантажів 3-го тарифного класу і порожніх вагонів для 3-го тарифного класу.