Прихід західних інвесторів на ринок з амбітними проектами може допомогти перейти українському зарегульованому ринку електроенергії до проєвропейської моделі регулювання, вважає директор з управління портфелем енергоресурсів D. TRADING Дмитро Маляр.
"Український ринок електроенергії реорганізовується і оновлюється, проте головне залишається незмінним: стиль регулювання в енергетиці. Ринок електроенергії традиційно є найбільш зарегульованим ринком в Україні", - повідомив він, виступаючи на Adam Smith Conferences 16 липня в Києві.
Одночасно з цим директор з управління портфелем енергоресурсів D. TRADING заявив, що компанія виступає за лібералізацію ринку електроенергії і підтримує реформи, спрямовані на розвиток конкурентного ринку.
У цьому контексті Дмитро Маляр зауважив, що чим більше сміливих західних інвесторів заходитиме в Україну з амбітними проектами, тим більше культурний вектор регулювання буде проєвропейським.
"Приєднання до ENTSO-e, яке заплановане на 2023, мало б у цьому допомогти. Але організаційна та економічна модель ринку України досі не синхронізована з європейською. Потужні європейські гравці мінімізують участь на ринку України", - вказав експерт.
Серед кроків, які допоможуть зробити ринок зрозумілим і більш європейським Дмитро Маляр виділив: приведення цін на електроенергію до економічно обґрунтованого рівня, що дасть можливість купувати газ і вугілля за ринковими цінами і значно поліпшить прогнозованість ринку, підвищення культури виконання зобов'язань за договорами на постачання електроенергії, вугілля, газу і стабілізація нормативної база ринку, яка зараз змінюється щотижня.