Сторона звинувачення у справі голови політради "Опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука не надала достатню кількість доказів його провини, які лягли в основу підозри. Про це опозиційний політик заявив журналістам перед засіданням суду, в ході якого повинна розглядатися апеляція на рішення про продовження йому терміну домашнього арешту.

Медведчук підкреслив, що для продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту немає ніяких законних підстав.

"І я, і команда адвокатів, яка здійснює захист, буде на це реально звертати увагу і ставити питання про скасування запобіжного заходу, її продовження, яке було обрано слідчим суддею Печерського району. Тому що ми вважаємо, що це було зроблено незаконно. Було представлено достатньо аргументів, які свідчать на користь того, що запобіжний захід, як і матеріали підозри, є непідтвердженими, тому не тільки обирати, а й продовжувати дію запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту немає жодних законних підстав. Ця позиція була висловлена мною, адвокатами в Печерському суді. Ми аргументували позицію того, що обвинувачення за період з початку кримінального провадження щодо мене, тобто, з 11 березня, не надало доказів тих тяжких звинувачень, які вказані в матеріалах підозри, тяжких статей Кримінального кодексу, які б підтверджувалися аргументовано, і тому немає жодних підстав для застосування запобіжного заходу. Більш того, захист виконав величезну роботу, спрямовану на збирання доказів того, що повністю спростовує звинувачення з боку прокуратури. Це питання буде підніматися і в апеляційній інстанції для того, щоб скасувати незаконно застосований запобіжний захід щодо мене", - додав політик.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Популярні новини зараз

Курсантам академії СБУ вигадали спеціальну дієту: годують кашею із свіжими хробаками

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Сергію Притулі стало нудно в Києві: впав, отямився, Львів

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Показати ще

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.