Все частіше в Україні колишні заводи, які виробляли легендарну і відому на весь світ техніку, потрапляють під удар проєктів бізнес-забудов, що у свою чергу не щадять стіни колишніх гігантів промисловості. Не вислизнув від цієї проблеми і наш Київський мотоциклетний завод – тепер на його території будують офіси під IT-компанії. Детальніше про історію заводу і його долю далі в матеріалі.

«Сучасна київська молодь не підозрює, що у нас в Києві виробляли мотоцикли і що у нас був Київський мотоциклетний завод, і там в дуже великих кількостях виробляли мотоцикли. Досить серйозне виробництво було, і розташовувався завод прямо в центрі Києва», - висловився з приводу КМЗ Дмитро Василець у своєму блозі.

Київський мотоциклетний завод
Київський мотоциклетний завод

Один з останніх екземплярів, випущених на КМЗ.

У кращі часи завод випускав десятки тисяч мотоциклів на рік. Вони експортувалися в 80 країн на п'яти континентах. А ось в 90-і роки виробництво мотоциклів в Києві, на жаль, стало швидко скорочуватися. А на початку 2000-х воно впало до кількох сотень на рік.

Популярні новини зараз

Дольф Лундгрен та Джоні Депп зізналися, що дуже змінилися після народження доньок: "Не уявляв, що можна так сильно любити"

Віктор Янукович молить Київ про допомогу і не хоче відмовлятися від президентського крісла: "У страху перед..."

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Показати ще

Київський мотоциклетний завод
Київський мотоциклетний завод

Так виглядає частина заводу зараз.

«Капіталізм має властивість агресивної конкуренції, і, звичайно ж, закордонні компанії, які теж масово виробляли мотоцикли, м'яко кажучи, були не зацікавлені в існуванні Київського мотоциклетного заводу, який в промислових масштабах робить мотоцикли», - сказав Василець.

Тому, додав Василець, створили для заводу ті умови, при яких він просто помер.

«Це наша українська історія. У нас була високорозвинена цивілізація, яка могла виробляти все прямо на нашій землі буквально 30 років тому. Чому так сталося і чому сталася за 30 років деіндустріалізація – звичайно ці питання потрібно задавати і домагатися на них відповіді. Відповідь тут очевидна: без планової економіки, без централізованого планування нічого хорошого на українську промисловість не чекає», - заявив Василець.

Як повідомляв Знай.ua, «Держава» безумовно буде відстоювати права всього народу України: в партії заявили про тиск влади на КСУ.