Міністерство економічного розвитку і торгівлі перерахувало граничні ціни на бензин і дизельне паливо відповідно до формули «Роттердам+» - ціна палива в порту Роттердама плюс 27 доларів за доставку 1 тонни в Україну.

Про це свідчать дані на сайті Мінекономіки.

Розрахункова ціна на бензини на кінець липня за цією формулою встановлена на рівні 26,64 грн/літр і дизпалива – 22,25 грн/літр.

Таким чином, з урахуванням граничних торгових націнок максимальна ціна на бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна перевищувати 31,64 грн/літр, на дизпаливо – 29,25 грн/літр.

У порівнянні з серединою місяця середня ціна на бензин зросла на 0,23 грн/літр, на ДП – на 0,35 грн/літр.

Популярні новини зараз
Відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не минув безслідно Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

Як повідомлялося, на період дії карантину уряд постановою від 14 травня 2021 року встановив граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива – не вище 7 грн/літр, бензину – не вище 5 грн/літр.

Середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) визначає Мінекономіки на підставі даних Platts CIF NWE (порт Роттердам-Амстердам-Антверпен), а також витрат $27/тонна на логістичне та інше забезпечення, згідно з зовнішньоекономічними договорами.

"Бензинова" формула є ідентичною до формули на вугілля " Роттердам»", яка діяла з 2016 по 2019. Обидві вони засновані на котируваннях палива в порту «Роттердам+» витрати на доставку до споживача в Україні.