Фінансист Сергій Фурса у програмі “Суб’єктивно з Янікою Мерило” розповів, чи чекати українцям підвищення ціни на газ.

Сергій Фурса розповів, що буде з тарифами восени, і чи чекати українцям подорожчання.

"Ціна на газ зафіксована для споживачів, там же річний тариф від “Нафтогазу”. Зараз інша проблема, що "Нафтогаз" продає по 8, ринкова ціна 15, і знову пішла стара тема: пишемо населенню, продаємо промисловості. Знову корупційні ризики. Ми знову повернулися до того ж що було. Це небезпека річних тарифів, ми знову граємо в популізм", - сказав Фурса.

За його словами, також проблема є в тому, що "Нафтогаз" платить оренду, і хоч він продає газ по 8, але оренду платить як за 15.

"Це досить дивненько виглядає. Б'є по фінансах "Нафтогазу" так точно. Але ключовий ризик — це корупційна історія. Але з точки зору споживача ціна зафіксована, і те стрімке зростання, яке зараз є на світових ринках, на все, в тому числі і на газ — на українському споживачу не позначиться. Що восени можна, напевно, очікувати — це зростання ціни на електроенергію. Зростання якихось інших витрат, які входять в тариф, але базова ціна газу не зміниться", - додав Сергій Фурса.

Популярні новини зараз

Захист природи або гаманця? Українці з секонд-хендами б'ють рекорди і стали наймоднішими в Європі

Кіркоров освідчився Лорак у коханні, комуналка в опалювальний сезон, "поповнення" у Мірзояна і Матвієнко - головне за ніч

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, в Києві підвищать тарифи на тепло і воду від 30 до 40%: експерти підрахували приблизні суми в платіжках.

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що Мінфін спростував слова Сергія Марченка: мінімальна зарплата 7700 грн в місяць скасовується.