Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, святкове богослужіння на площі перед Успенським собором Лаври сьогодні очолив Предстоятель УПЦ Митрополит Онуфрій.

Блаженнішому співслужили архієреї Української Православної Церкви, гості та братія Києво-Печерської обителі в священному сані.

До численних паломників і парафіян Києво-Печерської обителі зі словом проповіді звернувся керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Предстоятель УПЦ привітав митрополита Антонія з днем ​​небесного покровителя.

Після літургії архієреї, духовенство і віруючі пройшли хресним ходом до Ближніх (Антонієвих) печер, де відбувся молебень з молитвою преподобному Антонію.

Популярні новини зараз

Епідемія чи кінець світу? Сотні ворон загадково загинули в один день, орнітологи розгублені

Яких сум чекати в платіжках: Шмигаль назвав граничний "максимум" ціни на тепло і гарячу воду   

Оля Цибульська розсекретила те, чого не знав навіть кум Дзідзьо: "Мірятися яйцями..."

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

Вчора, напередодні дня пам'яті преподобного Антонія Печерського, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив всенічне бдіння в цьому ж соборі.

*** Преподобний Антоній Києво-Печерський народився в 983 році в місті Любечі, недалеко від Чернігова. З юних років подвижник хотів послужити Богу в чернечому чині. Промислом Божим преподобний. Антоній удостоївся прийняти чернецтво на Святій Горі Афон. Там він отримав наказ від ігумена повернутися на Батьківщину і звершувати серед земляків свій чернечий подвиг. Разом з цим благословенням майбутній засновник Києво-Печерського монастиря отримав від ігумена пророчу установку: «Нехай буде на тобі благословення Святої Афонської Гори, від тебе виникне багато ченців». Згодом преподобний створив перший руський монастир - Києво-Печерську обитель, через що був прославлений Церквою як начальник всіх ченців на Русі.