Одна з київських піар-компаній опублікувала рейтинг медіапопулярності українських політиків за перший місяць літа. Відразу скажемо, що це всього лише показник кількості згадок в ЗМІ, включаючи як позитивні, так і негативні. Тому він не має прямого відношення до рейтингів популярності серед виборців. Тобто, в топ цього списку потрапили ті політики, чиї імена та особи найчастіше з'являються у вітчизняних друкованих ЗМІ, на радіо і телеканалах. В якійсь мірі цю інформацію можна назвати чисто "технічної", проте вона дозволяє зробити чимало цікавих висновків.

Те, що з місяця в місяць цей список очолює Володимир Зеленський, абсолютно не дивує-адже він президент, який щодня з'являється у всіх ЗМІ! Тому можна навіть сказати, що це рейтинг медіапопулярності не самого Зеленського, а тієї посади, яку він займає. У той же час варто погодитися і з тим, що президент Зеленський старанно і регулярно видає медіаповоди, навіть коли не відбувається нічого вартого уваги. Наприклад, з'являється в черговому відеоролику-зверненні або робить гучну заяву, нехай і абсолютно безглузде. Таке враження, що він зосереджено працює над власним SEO!

Можливо, це не тільки враження. Адже та ж заборона опозиційних телеканалів теж виглядає не разовою акцією Зеленського, а частиною послідовної політики. Ось уже восьмий рік режими, що змінюють один одного, ведуть запеклу боротьбу за контроль над інформаційно-медійним простором України. І вони не тільки зачищають його від опозиційних ЗМІ і перекривають українцям доступ до "ворожих голосів". Одночасно вони намагаються формувати інформаційну політику підконтрольних і лояльних медіа-ресурсів, диктувати, про що і про кого говорити "небажано". І якщо у Зеленського дійсно захопилися SEO- оптимізацією, то в їхніх інтересах зробити так, щоб опозиційні політики просто зникли зі сторінок і екранів ЗМІ, щоб там залишилися тільки обличчя "зеленого Політбюро".

Але поки що Банковій це не вдається. Так, якщо ми переглянемо рейтинги медіапопулярності За останній рік, відсіявши топ-чиновників, "слуг народу" і столичного градоначальника Кличка, то побачимо, що в топ рейтингу медіапопулярності разом із Зеленським домінують ще два політики - Петро Порошенко і Віктор Медведчук. І тут є цікавий нюанс!

Петро Порошенко (2-е місце) є власником власної медіаімперії, плюс активно просуває себе в інших ЗМІ, тому сам регулярно нагадує про себе українцям. При цьому Порошенко і його журналісти ще й основне джерело критики Зеленського справа, з позицій "справжніх патріотів і проєвропейців".

Популярні новини зараз

Львівський бізнесмен намагається завоювати "Холостячку" Злату Огневич і закохав у себе українок: "Погляд альфа-самця"

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

У Приватбанку не можна оплатити комуналку: українці не знають, куди бігти

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

Але Банкова нічого з цим вдіяти не може. По-перше, "Зелена" влада відразу ж провалила антикорупційну компанію проти Порошенка, і вже не може бити по ньому з цього боку. По-друге, Банкова стала заручником власної "ура-патріотичної" політики і тепер може лише змагатися з Порошенком у тому, хто з них шаленіше ненавидить Росію. Петро Олексійович, по суті, для неї не опозиціонер, а політичний конкурент! І якщо телеканали ОПЗЖ "зелені" закрили під приводом "проросійської пропаганди", то відповідного приводу для закриття порошенківських ЗМІ у них немає.

Віктор Медведчук (3-е місце), будучи в реальній політичній опозиції до влади, знаходиться зовсім в іншій ситуації. Звинувачуючи Медведчука в тому, що він кум Путіна і "агент Кремля", влада лише влаштовує спектакль для його супротивників. Але цими звинуваченнями вона не може налаштувати проти Медведчука його прихильників, не може знизити його рейтинг. Зате опозиційні ЗМІ постійно знижували рейтинги влади і президента! Тому Зеленський весь час програвав чесний прямий політичний бій проти ОПЗЖ і Медведчука – у підсумку, вирішивши діяти нечесно і закрити опозиційні ЗМІ.

Але виявилося, що мало просто закрити рот опозиційним ЗМІ. Незважаючи на те, що, що "112 Україна", NewsOne і ZIK скоро півроку як закриті, Медведчук залишається у трійці найпопулярніших українських топ-політиків у медіа. Причому, так вийшло, що після закриття опозиційних телеканалів, "розкрутку" Медведчука продовжили провладні ЗМІ. Как? Це відбувається щоразу, коли вони намагаються вселяти українцям, що Мінські домовленості потрібно переглянути, що продаж землі і чергове підвищення тарифів нібито наближає нас до Європи - і згадують, що ОПЗЖ і Медведчук виступають проти цих "важливих реформ" і "національних інтересів". Але ж проти них виступає і більшість українців: продаж землі не схвалюють 64%, за мир на Донбасі навіть ціною компромісів майже 73%, а січневі протести проти підвищення тарифів підтримали 89%.

Що до решти учасників топ-10 рейтингу медіапопулярності, то, власне, політиків там лише половина. Наприклад, Віталій Кличко (5-е місце), так само як і президент Зеленський, вже давно з'являється в ЗМІ в основному як топ-чиновник, як мер столиці. Що стосується прем'єра Шмигаля (№8) то він взагалі ніколи не був політиком, як і Андрій Єрмак (№11). Вони згадуються лише в контексті висвітлення роботи уряду та офісу президента. Виняток становить тільки спікер Дмитро Разумков (№7), якого ще з минулого року пророкують в якості можливої заміни Зеленському на чолі проекту "Слуга народу".

У цьому рейтингу завжди присутні міністри, щомісяця переміщаються з місця на місце. З чого теж можна зробити цікаві і важливі висновки. Наприклад, з осені 2020-го і аж до свого звільнення навесні 2021-го найбільш згадуваним в ЗМІ міністром був глава МОЗ Максим Степанов. І це логічно пояснювалося величезною увагою до теми пандемії. Але коли схлинула третя хвиля і українці стали ставиться до" ковида " менш стурбовано, то звільнений Степанов взагалі зник з цього рейтингу, а новий міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко дістався тільки до 6-го місця.

Зараз найбільш згадуваним міністром став глава МЗС Дмитро Кулеба (№4). Але зовсім не через якихось важливих для країни просувань на зовнішньополітичному напрямку, немає! Якраз зовнішню політику нинішня влада просто провалила! А українські дипломати, разом з президентом, регулярно роблять свої гучні заяви, які хоч і адресовані для Заходу, але призначені для вух українців. Сенс цих заяв зводиться до гасла "Захід повинен нам допомогти"ю тобто, це звичайний струс повітря.