Третій рік президентства Володимира Зеленського почався з різкого падіння його рейтингів: тільки 21,8 відсотка українців, за опитуваннями, проголосували б за його переобрання, а більше половини воліли б, щоб він навіть не балотувався на другий термін. Саме тому він почав впроваджувати в свій стиль управління авторитарні моменти, почавши переслідувати лідера опозиції Віктора Медведчука, і закриваючи незалежні телеканали "112 Україна", NewsOne і ZiK, пише видання EU Observer.

Автори публікації зазначають, що, прізнаючи падіння своїх рейтингів, Зеленський спробував перезавантажити своє президентство, відродивши свою передвиборчу обіцянку проштовхнути "деолігархізацію" України. Його перший крок був пов'язаний із забороною трьох телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK і подальшим арештом лідера опозиції за підозрою в державній зраді.

"Ознак того, що головна мета Зеленського - зміцнення особистого авторитету, предостатньо. Це і закриття незалежних телеканалів, і переслідування свого політичного опонента Віктора Медведчука. Сюди входить готовність усунути посадових осіб з номінально незалежними функціями. Першим, кого спіткала така доля, був Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, звільнений минулого року нібито за відмову вести справи відповідно до порядку денного президента. Іншою жертвою контролюючого рефлексу Зеленського став Яків Смолій, глава Національного банку України (НБУ), який зняв з посади кілька місяців по тому за виявлену занадто велику незалежність і замінений кимось більш лояльним. Згодом заступник керуючого була позбавлена деяких своїх обов'язків після того, як висловила стурбованість з приводу незалежності банку. Міжнародні кредитори України побоюються, що економічний популізм призведе до того, що Зеленський відновить ручний контроль над грошово-кредитною і курсовою політикою, особливо якщо його рейтинги за опитуваннями будуть продовжувати падати напередодні наступних президентських виборів. Можливо, найбільше турбує очевидна готовність Зеленського використовувати поліцейські і судові повноваження для просування інтересів свого оточення і залякування політичних суперників. Призначення його старого шкільного друга Івана Баканова головою Служби безпеки України (СБУ) було ранньою ознакою того, що Зеленський мав намір силові міністерства служити його особистим інтересам", - йдеться в статті.