Гірничо-металургійна група "Метінвест" через ПрАТ " Дніпровський коксохімічний завод "(ДКХЗ, Кам'янське Дніпропетровської обл.), що входить до групи, придбає цілісний майновий комплекс (ЦВК) ПАТ" Дніпровський металургійний комбінат " (ДМК, Кам'янське Дніпропетровської обл.) за рекордні 9,17 млрд грн при початковій ціні 8 млрд 395,39 млн грн. Сума є абсолютним рекордом при реалізації майна збанкрутілих підприємств через систему ProZorro.Продаж.

Заявки приймалися до 25 липня включно, аукціон був призначений на 26 липня, але так як на конкурс була подана одна заявка, то переможець визначений без торгів.

Як повідомлялося, арбітражний керуючий Олексій Сокіл виставив в " ProZorro. Продажу "в рамках банкрутства ПАТ" ДМК " його єдиний майновий комплекс з початковою ціною 8 млрд 395,39 млн грн.

ДМК перебував на санації в рамках процесу про банкрутство підприємства. Без даної угоди завод очікувала зупинка і закриття.

Нагадаємо, 20 травня 2021 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив групі компаній "Метінвест" придбати ДМК, що є необхідним заходом, спрямованим на запобігання припиненню діяльності та ліквідації підприємства. Суб'єкти господарювання, що входять до Групи "Метінвест", є одними з кредиторів ДМК, вимоги яких визнані в рамках справи про банкрутство.

Популярні новини зараз
Знамення 10 грудня: постійте на вітрі, ні в якому разі не шийте і не впускайте в дім старих, заборони та традиції у Романів день Українці втратять останні гроші через генератори: чому їх не можна включати надовго Даша Астаф'єва зізналася у шаленому коханні до Дантеса: "Ще не бачила, але..." Подумайте двічі, перш ніж об'їдатися на Новий рік: чим шкідливий та корисний оселедець
Показати ще

При цьому АМКУ зобов'язав групу "Метінвест" у разі перемоги на торгах щорічно продавати не менше 12 тис.тонн чушкового товарного чавуну третім особам протягом трьох років.

Група "Метінвест" заявила, що вважає необґрунтованими вимоги АМКУ щодо придбання ДМК. Згідно із заявою компанії, АМКУ виніс на обговорення застарілі обмеження для участі в торгах на придбання ДМК, коли говорилося, що в разі перемоги на торгахАМКУ має намір зобов'язати "Метінвест" щорічно продавати не менше 12 тис.тонн чушкового товарного чавуну третім особам протягом трьох років.

"Для участі в торгах "Метінвест" направив звернення в АМКУ ще в 2020 році, проте розгляд заявки зайняв тривалий час, незважаючи на обмежений термін санації ДМК. Група "Метінвест" вважає встановлювані зобов'язання АМКУ необґрунтованими, терміни розгляду заявки затягнутими, а ставлення до групи упередженим", - констатувалося раніше в заяві.

ДМК спеціалізується на виробництві чавуну, сталі, прокату і товарів народного споживання. Підприємство контролювала корпорація "ІСД", заснована в 1995 році.