У період з 16 по 22 липня територіальні та міжрегіональні органи ДЕІ провели 828 перевірок. За їх результатами складено 1007 протоколів про адміністративні порушення та стягнуто 9,5 мільйона гривень збитків.

Найрезонансніший випадок Держекоінспекція виявила у Кіровоградській області. Інспектори зафіксували незаконне вирубування дерев у захисній лісосмузі в урочищі «Первомайське». Збитки від порушення склали майже 1,6 мільйона гривень, а матеріали з ознаками кримінального правопорушення передано до Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області.

У Херсонській області на ДП «Санаторій Гопри» ДЕІ виявила добування ропи та лікувальної грязі у межах територій та об’єктів ПЗФ без оформлення відповідних дозволів та лімітів. Довкіллю було завдано шкоди на суму 1,4 мільйона гривень. Матеріали справи направлено до Херсонської обласної прокуратури.

Ще понад 1,2 мільйона гривень збитків завдано довкіллю у Львівській області, де зафіксовано незаконну рубку 200 дерев під час сезону тиші у ДЛГП «Галсільліс». Подальшим розслідуванням справи займеться Львівська обласна прокуратура.