26 липня Дніпровський коксохімічний завод (ДКХЗ), що входить до групи компаній Метінвест, став переможцем торгів з продажу єдиного майнового комплексу Дніпровського металургійного комбінату (ДМК, місто Кам’янське) за 9,17 млрд грн (близько $340 млн).

Як повідомили в Метінвесті, єдиний майновий комплекс ДМК складається з обладнання, необхідного для виробництва металопродукції. Придбання також включає право користування землею і право працювати за ліцензіями та дозволами, виданими ДМК.

«Близько 9 тисяч співробітників ДМК будуть переведені на роботу на ДКХЗ», — заявили в Метінвесті.

У групі зазначили, що ДМК був одним із найбільших виробників сталі в Україні з металургійним виробництвом повного циклу. Виробничі потужності ДМК включали 3,9 млн т сталі на рік.

«Купівля виробничого комплексу ДМК дозволить Метінвесту розширити продуктову лінійку, замінивши виробництво квадратної заготовки, сортаменту катанки, арматури і фасонного прокату, які раніше вироблялися підприємством, яке перебуває на непідконтрольній Україні території, а також забезпечити квадратною заготівлею болгарське підприємство групи Promet Steel».

Популярні новини зараз

Українці знайшли "діру" в тарифах на газ і воду перед опалювальним сезоном: звідки беруться "зайві" відсотки

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

При цьому наголошується, що ДМК — один із найбільших покупців залізної руди і коксу у групи в Україні, що дає Метінвесту додаткову перевагу по всьому виробничому ланцюжку.

У травні 2021 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл групі Метінвест на концентрацію активів ДМК шляхом їх купівлі. Банкрутство ДМК було ініційовано у травні 2019 року. Загальна сума заборгованості ДМК перед різними компаніями, яку визнав Господарський суд Дніпропетровської області, становить 87 млрд грн (близько $3,2 млрд).