Металобрухт є стратегічною сировиною для вітчизняної металургії, заборона на його експорт-це питання економічної безпеки. Про це заявив керівник Центру розвитку ринкової економіки CMD-Ukraine Ігор Гужва.

"Металобрухт це стратегічна сировина сьогоднішнього і завтрашнього дня. Лом на сьогоднішній день в світі набагато простіше переробляти з точки зору енерговитратності та екології. Ті підприємства, які вже перейшли на переробку металобрухту і на сучасне обладнання – вони вже виграли в часі", - розповів Гужва.

Він підкреслив: для металургійних підприємств, які перейшли на сучасні технології виробництва, брухт є необхідною сировиною. Тому, щоб зберегти вітчизняну промисловість, слід ввести заборону на вивезення брухту, дефіцит якого вже починають відчувати підприємства.

"Якщо ми хочемо мати свою металургійну галузь, відповідь очевидна: ми повинні забезпечити її сировиною. Якщо ми будемо забезпечувати сировиною нашого конкурента, то наші підприємства будуть простоювати, а конкурент - отримувати сировину, випускати аналогічну продукцію і займати наші ринки в Європі і в інших країнах світу», - пояснив Гужва.

За його словами, в Україні десятки підприємств критично залежать від металобрухту, тому є серйозні підстави для введення заборони на його експорт.

Популярні новини зараз
Алекс Топольський влаштує полуничку на "Холостяку", поки Саша Мудра спостерігатиме: "Взяти ініціативу до своїх рук" В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови Можна солити, консервувати та смажити: українців порадували новими цінами на сало путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

"Для нас це стратегічна сировина. І від нього вже всі економічні – це зайнятість, податки і т.д. моя відповідь очевидна – забороняти треба (експорт брухту – ред.). І це обґрунтовано -- і юридично, і економічно, і екологічно", - підсумував Гужва.

Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою ввести до 2024 року заборону на експорт металобрухту, у зв'язку з тим, що зростання світових цін на брухт привів до його різкого експорту і вітчизняні підприємства відчувають дефіцит сировини. У ФРУ при цьому підкреслили, що металобрухт є критичною сировиною для декарбонізації української металургії.

У той же час голова правління «Інтерпайп Втормет» Валентин Макаренко заявив, що дефіцит металобрухту вже змушує промпідприємства скорочувати виробництво, і закликав ввести заборону на експорт брухту.