Реалізація Національного плану зі скорочення викидів на ТЕС і ТЕЦ України в поточній редакції призведе до того, що частину енергопотужностей доведеться закривати через перевищення норм викидів і це може створити проблеми з енергопостачанням в Україні.

Про це розповівши експерт з енергетики, колишній начальник відділу науково-проектного центру НЕК "Укренерго" Борис Костюковський, коментуючи ухвалену нещодавно Верховною Радою постанову №5129, яка передбачає імплементацію Національного плану скорочення викидів від великих спалюючих установок (НПСВ).

За словами експерта, деякі пункти НПСВ зараз не вирішують проблему викидів, проте призводить до того, що з 2023 року дві українські ТЕС повинні припинити роботу.

«Ми зараз їх зрушуємо на максимальний термін, який можливо, тому що так вони повинні закритися 31 грудня цього року. Так чи інакше, від зміщення термінів Україна виграє рік, але далі почнуться питання, які треба буде вирішувати з Енергоспівтовариством і Єврокомісією», - повідомив він.

За словами Костюковського, європейці дуже вимогливі до виконання Нацплану з викидів Україною навіть незважаючи на те, що наша країна знаходиться в інших економічних і політичних умовах.

Популярні новини зараз
83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше" Українець розповів, як ПриватБанк вирішив загнати його до боржників: "Махінації" Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком Вже відомі ціни на електроенергію для населення: чого чекати від платіжок
Показати ще

Він також зазначив, що, якщо почати реалізацію Нацплану з викидів в поточному вигляді, енергокомпанії не матимуть достатню кількість потужностей енергоблоків, які необхідні Україні для покриття пікових навантажень електроенергії.

"Вони просто обмежаться тими потужностями, які будуть більш-менш завантажені, по Україні це приблизно 30% матеріальної потужності, залишаться 6-7 гігават. І як ми будемо проходити пікові навантаження, це великий секрет. Тільки обмеження споживача. Навіть якщо ми зможемо отримувати імпорт", - розповів Борис Костюковський.

Нагадаємо, вчора Європейська Бізнес-Асоціація закликала уряд України найближчим часом розробити механізм фінансування заходів з екомодернізації енергетики, передбачений НПСВ, щоб не зірвати процес екомодернізації.