Уряд не виплатив виробникам «зеленої» електроенергії 15,8 мільярдів гривень боргу, що шкодить партнерству України з іноземними інвесторами у відновлювану енергетику.

Про це написав нардеп Олексій Гончаренко, який брав участь у засіданні Антикризового енергетичного штабу під головуванням Прем'єр-міністра України.

«Держава не виконала свої зобов'язання за Меморандумом про взаєморозуміння. Передбачалося погашення боргів перед виробниками ВДЕ на рівні 40% у 2020 році, 60% - у 2021 році», - сказав Гончаренко.

За його словами, на сьогодні заборгованість становить 15,8 млрд грн, а графік погашення боргу не виконується.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

«Також поточні платежі не були забезпечені у повному обсязі. Це завдає великого удару по виробниках альтернативної енергетики», - додав нардеп.

Окрім того, він зазначив, що є ще один великий ризик для вітчизняної "зеленої" генерації - імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

«Не можна допустити його поновлення. Це стає на шляху нашої європейської інтеграції!", - підкреслив Гончаренко.

При цьому він повідомив, що на засіданні прем'єр-міністр погодився, що для погашення боргів перед виробниками "чистої" енергетики необхідно розміщувати облігації. Очікуваний термін їх випуску – жовтень поточного року.