Уряд не виплатив виробникам «зеленої» електроенергії 15,8 мільярдів гривень боргу, що шкодить партнерству України з іноземними інвесторами у відновлювану енергетику.

Про це написав нардеп Олексій Гончаренко, який брав участь у засіданні Антикризового енергетичного штабу під головуванням Прем'єр-міністра України.

«Держава не виконала свої зобов'язання за Меморандумом про взаєморозуміння. Передбачалося погашення боргів перед виробниками ВДЕ на рівні 40% у 2020 році, 60% - у 2021 році», - сказав Гончаренко.

За його словами, на сьогодні заборгованість становить 15,8 млрд грн, а графік погашення боргу не виконується.

Популярні новини зараз
У Німеччині готувався державний переворот: планувався збройний напад, десятки затриманих, причетна Росія Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

«Також поточні платежі не були забезпечені у повному обсязі. Це завдає великого удару по виробниках альтернативної енергетики», - додав нардеп.

Окрім того, він зазначив, що є ще один великий ризик для вітчизняної "зеленої" генерації - імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

«Не можна допустити його поновлення. Це стає на шляху нашої європейської інтеграції!", - підкреслив Гончаренко.

При цьому він повідомив, що на засіданні прем'єр-міністр погодився, що для погашення боргів перед виробниками "чистої" енергетики необхідно розміщувати облігації. Очікуваний термін їх випуску – жовтень поточного року.